Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Jarosław Kaczyński z wizytą w Suwałkach [zdjęcia]

Jarosław Kaczyński z wizytą w Suwałkach [zdjęcia]

autor: Marcin Kapuściński

5.11.2022, 07:22, akt. 20:55

O szansach na budowę drogi ekspresowej z Białegostoku do Augustowa, wzmacnianiu potencjału militarnego północno-wschodniej części kraju oraz dalszym wyrównywaniu poziomów życia w różnych częściach Polski mówił w sobotę (5.11) w Suwałkach prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, który spotkał się z mieszkańcami regionu.

fot. Marcin Kapuściński
fot. Marcin Kapuściński

Zapytany przez jednego z suwalczan lider PiS wyraził opinię, że wszystkie względy przemawiają za tym, aby dwupasmowa trasa Via Carpatia została wytyczona w wariancie przez Augustów, a nie Ełk i Knyszyn.


Rozmawiałem o tym m.in. z premierem. Wydaje mi się, że rzeczywiście droga tędy jest bardziej racjonalna. Także z powodów militarnych, bo one na tym terenie też wchodzą w grę. Być może trzeba będzie wybudować dwie drogi. Natomiast ta przez Augustów jest rzeczywiście krótsza i tworzy pewną linię obrony. Dzisiaj patrząc na te ziemie, patrzymy na nie od okolic Elbląga, a skończywszy na tym styku trzech granic i dalej aż na wschód - mówił Jarosław Kaczyński.Szef Prawa i Sprawiedliwości zwrócił jednocześnie uwagę, że obecność wojska w tej części kraju systematycznie rośnie.Musimy być w stanie bronić się sami, a wtedy inni nam pomogą. Liczenie na to, że inni to za nas zrobią, jest naiwnością. Jest także brakiem godności i odwagi. Dlatego potrzebna jest bardzo rozbudowana armia. Dzisiaj niestety wojna jest opcją niemożliwą do wykluczenia. Mógłbym oszukiwać, że jest to na pewno niemożliwe. Nie mogę tego jednak potwierdzić. A ponieważ nie jest to wykluczone, to musimy być do tego przygotowani - dodał Jarosław Kaczyński. Lider PiS zapewnił też, że mimo trudnej sytuacji ekonomicznej, nadal kontynuowana będzie polityka równomiernego rozwoju kraju.

Jarosław Kaczyński z Suwałk udał się do Ełku, a w niedzielę (6.11) spotka się z mieszkańcami Olsztyna.


| red: maj, sk

ZOBACZ TEŻ:


Jacek Sasin: Mamy kryzys energetyczny, ale nikt nie zachęca, aby palić w piecach śmieciami

4.09.2022, 14:27

Mamy bezprecedensowy kryzys energetyczny i sytuacja zmusza nas do podejmowania działań niestandardowych, ale nikt nie zachęca, by palić w piecach śmieciami - mówił w niedzielę (04.09) w Sokołach wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.


Rząd przedstawił raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku niemieckiej agresji

1.09.2022, 15:27

"Niemcy ponoszą odpowiedzialność za II wojnę światową jako całe społeczeństwo. Bez prawdy, bez zadośćuczynienia, bez odszkodowania nie ma normalnych relacji między ludźmi, a tym bardziej między państwami i narodami" - powiedział w czwartek (01.09) premier Mateusz Morawiecki.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


Źródło fot. Archiwum
22.04.2024, 07:22, akt. 08:30

Dorian Krause nowym burmistrzem SejnRadni VI kadencji sejmiku województwa podlaskiego, fot. Paweł Krukowski/UMWP
22.04.2024, 16:09, akt. 23.04.2024, 06:11

Ostatnie posiedzenie podlaskiego sejmiku w starym składzie


Źródło fot. Policja
18.04.2024, 12:05, akt. 12:06

Zaginęła 15 – letnia mieszkanka Augustowa

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok