Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Nie będzie miasteczka ruchu drogowego przy amfiteatrze w Augustowie

Nie będzie miasteczka ruchu drogowego przy amfiteatrze w Augustowie

autor: Marta Sołtys

9.11.2022, 11:52, akt. 11:54

Taką propozycję miał społecznik Tadeusz Jaworski. Projekt warty 360 tysięcy złotych złożył do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Planował, by plac o powierzchni 5 tysięcy metrów kwadratowych zlokalizować między boiskami do sportów plażowych a skałkami wspinaczkowymi. Ale propozycja nie przeszła weryfikacji urzędników.

Miasteczko Ruchu Drogowego w suwalskim WORD-ie, fot. Renata Siepka
Miasteczko Ruchu Drogowego w suwalskim WORD-ie, fot. Renata Siepka

Jaworski z tym się nie zgadza. 

- Jest to rodzaj takiego mini placu zabaw z elementami edukacyjnymi. Są to namalowane ścieżki, po których można się poruszać rowerem czy hulajnogą. Ustawione tam by zostały pionowe znaki drogowe. Trasy te byłyby puszczone między drzewami. Ten teren służyłby zarówno dzieciom, jak i młodzieży. Mogliby tu uczyć się zasad ruchu drogowego. 

Kierownik wydziału spraw społecznych i administracyjnych urzędu miejskiego Michał Kotarski twierdzi, że projekt został odrzucony, ponieważ zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego przy amfiteatrze nie można go wykonać. 

- Zgodnie z planem w tym miejscu mogłaby występować funkcja rekreacyjna, czyli na przykład plac zabaw, ale nie funkcja edukacyjna, jaka występuje w przypadku miasteczka ruchu drogowego. Ponadto obszar zadania koliduje z projektowaną dominantą architektoniczną, która jest tam zaplanowana. Na tym placu mieszkańcy w ramach budżetu obywatelskiego proponują inny projekt - zgodny z przepisami. Gdybyśmy mieli możliwość i była taka wola wnioskodawcy, to poszukalibyśmy odpowiedniej działki. 

Miasteczko ruchu drogowego, ale dużo mniejsze niż to, które proponował społecznik znajduje się już przy bulwarach nad Neckiem, niedaleko punktu widokowego.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Suwałki: Miasteczko ruchu drogowego gotowe

5.08.2013, 16:07

W Suwałkach zakończyła się budowa miasteczka ruchu drogowego, gdzie dzieci i młodzież będą po wakacjach poznawać zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
Augustowski Festiwal Naukowy Reakcja, fot. Karol Prymaka
7.06.2024, 19:19, akt. 19:33

W Augustowie trwa Festiwal Naukowy Reakcja
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok