Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Prezes PKS Nova nie zgadza się ze stwierdzeniami, że utrudnia konkurencji wjazd na suwalski dworzec autobusowy

Prezes PKS Nova nie zgadza się ze stwierdzeniami, że utrudnia konkurencji wjazd na suwalski dworzec autobusowy

autor: Marcin Kapuściński

7.02.2023, 07:47, akt. 07:51

Takie sugestie padły ze strony władz Suwałk, które chcą nawet zorganizować prywatnym przewoźnikom nowy przystanek.

fot. Anna Auron-Wasilewska
fot. Anna Auron-Wasilewska

Prezydent Czesław Renkiewicz tłumaczył te plany tym, iż PKS Nova miała wypowiedziała firmie Żak Ekspress umowę na korzystanie z peronów.

- Widzimy, że są jakieś problemy związane z obsługą innych przewoźników przez PKS. Takie do nas sygnały dobiegały. Będziemy więc chcieli przy pomocy ekipy remontowej Zarządu Dróg i Zieleni przebudować obszar przed dworcem od strony Utraty. Tak, żeby mogły tam zajeżdżać autobusy innych przewoźników. 

Takimi planami zdziwiony jest prezes PKS Nova Marcin Doliasz. Zapewnia, że wszyscy chętni przedsiębiorcy korzystają z peronów należących do spółki.

- Dość często spieramy się z innymi przewoźnikami o stawki za wjazd na dworzec. Pod koniec roku z jedną firmą długo i namiętnie się o to targowaliśmy. Absolutnie nie było jednak takiej sytuacji, że komuś odmówiliśmy. Chciałbym, żeby podróżni i przewoźnicy korzystali z naszej infrastruktury. Wolałbym też, aby w miejsce wielkich inwestycji doszło do porozumienia co do sposobu korzystania i ponoszenia wspólnych kosztów utrzymanie infrastruktury dworcowej. 

Prezes Doliasz zwraca uwagę, że spółka PKS Nova od lat udostępnia na swoim terenie perony autobusowe. Choć - jak zauważa - organizacja przystanków jest zgodnie z prawem zadaniem własnym samorządu, czyli w tym przypadku władz Suwałk.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Przynajmniej sławojkę mogli postawić - felieton Tomasza Kubaszewskiego

5.12.2022, 12:10

W ramach troski o pasażerów PKS Nova zrezygnowała w 70-tysięcznych Suwałkach z wynajmowania przestronnej sali z kasami biletowymi, poczekalnią i toaletami, przenosząc się do kanciapy, w której dwie osoby z walizkami z trudem się wymijają.


Osoby korzystające z suwalskiego dworca autobusowego są zbulwersowane panującymi tu warunkami

1.12.2022, 12:39

PKS Nova udostępnia im niewielkie pomieszczenie, gdzie nie ma toalety i miejsc do siedzenia. Wcześniej spółka wynajmowała od miasta przestronną salę, ale w lipcu z wynajmu zrezygnowała.


Czy władze Augustowa powinny odkupić teren dworca PKS?

3.11.2022, 12:20

Nieruchomość za ponad 8,5 mln złotych chce sprzedać deweloper, który nabył ten grunt kilka lat temu.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR WOMENS VOICE

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok