Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Radni powiatu augustowskiego przyjęli stanowisko ws. poszanowania imienia św. Jana Pawła II

Radni powiatu augustowskiego przyjęli stanowisko ws. poszanowania imienia św. Jana Pawła II

autor: Iza Kosakowska

30.03.2023, 18:29, akt. 18:48

To wyraz wdzięczności za szerzenie uniwersalnych wartości i wszelkie działania na rzecz wolności. Radni powiatu augustowskiego jednogłośnie przyjęli w czwartek (30.03) stanowisko, w sprawie poszanowania imienia Świętego Jana Pawła II.

fot. Iza Kosakowska
fot. Iza Kosakowska

Jak podkreśla przewodniczący rady Andrzej Mursztyn, w ten sposób mieszkańcy ziemi augustowskiej, którą Papież odwiedził podczas swojej pielgrzymki w 1999 roku, spłacają wobec niego dług wdzięczności.

 

 - Potępiamy wszystkie działania, wszystkie publiczne wystąpienia polityków i nie tylko polityków, które zmierzają  do zniesławienia imienia Papieża. To nie powinno mieć miejsca. Nasza uchwała, którą podjęliśmy, wyraża opinię naszych mieszkańców, których jesteśmy przedstawicielami - zaznaczyła.

 

Przyjęte stanowisko to także apel, o poszanowanie imienia jednego z najwybitniejszych Polaków i wyraz sprzeciwu, wobec ostatnich medialnych ataków na jego postać - dodaje Andrzej Mursztyn.

 

- Dobre imię Papieża zostaje używane do celów politycznych i rozgrywek politycznych. Jako radni wyraziliśmy swoją opinię, wręcz powinniśmy reagować, na każde publiczne próby zniesławienia - podkreślił.

 

Dwa tygodnie wcześniej podobne stanowisko przyjęli także augustowscy radni miejscy.

| red: mark

ZOBACZ TEŻ:


Suwalscy radni nie przyjęli stanowiska ws. obrony dobrego imienia papieża Jana Pawła II

29.03.2023, 19:37

Suwalska rada miejska nie przyjęła stanowiska w sprawie obrony dobrego imienia papieża Jana Pawła II. Stało się to głosami koalicji klubów Łączą nas Suwałki i Suwałki Przyszłości, które zdecydowały o zdjęciu głosowania z porządku środowego (29.03) posiedzenia rady.


Marsz Papieski w Białymstoku - to podziękowanie za blisko 27-letni pontyfikat Jana Pawła II [zdjęcia, wideo]

2.04.2023, 06:01

W Białymstoku odbyły się w niedzielę (2.04) uroczystości upamiętniające 18. rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II. Ich główną częścią był marsz przez centrum miasta, od Archikatedry Białostockiej do kościoła św. Rocha. Według policji wzięło w nim udział ok. 4 tys. osób.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR Mój boski rozwód

REKLAMA
OiFP Inauguracja

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - Broadway
Fotolia.com
27.09.2023, 07:36, akt. 07:39

Nieświeże mięso w suwalskich sklepachfot. Adam Dąbrowski
25.09.2023, 11:45, akt. 11:46

Czy w Lipsku powstanie stacja paliw?

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok