Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Już za tydzień w Suwałkach rozpocznie się 6 edycja SoulWałki Gospel Workshop
Warsztaty śpiewu gospel pod okiem cenionego wokalisty i po raz pierwszy nauka tańca współczesnego z amerykańskimi choreografami.
Zapisy na 3-dniowe warsztaty dla różnych grup wiekowych potrwają do końca maja. Jak podkreśla organizator wydarzenia - Anna Szafranowska z Suwalskiego Ośrodka Kultury, warto skorzystać z takiej okazji.
Jak ktoś czuje potrzebę śpiewania, zawsze lubił śpiewać i mu to wychodziło, to myślę, że to są warsztaty dla takich osób. W tym roku rozbudowaliśmy je o warsztaty dla dzieci. Ale, tradycyjnie, są i dla młodzieży oraz dorosłych. Nowość, to warsztaty tańca współczesnego, nowoczesnego, które poprowadzi grupa amerykańskich tancerzy i choreografów.
Anna Szafranowska dodaje, że warsztaty śpiewu poprowadzi kompozytor, wokalista i dyrygent John Tillery.
Będzie gościł u nas po raz drugi i uczył nas swoich kompozycji. Jest to muzyka chrześcijańska, bardzo uduchowiona. Cały koncert będzie miał taką tematykę „Make us one”, czyli żebyśmy się połączyli w jedno, żeby nie było wojen, żeby nie było sytuacji konfliktowych. Zapowiada się na prawdziwą ucztę duchową.
Warsztaty rozpoczną się 2 czerwca, a zakończą w niedzielę (4.06) wspólnym koncertem z udziałem uczestników i prowadzących. Bilety na to wydarzenie są dostępne w kasie lub na internetowej stronie Suwalskiego Ośrodka Kultury.
- Wszyscy nasi goście przyjadą z USA, by zaśpiewać i zatańczyć na koncercie finałowym - mówi Anna Szafranowska.
Byli i obecni chórzyści na scenie, uroczysty koncert i film wspomnieniowy. Tak za kilka dni Suwalski Chór Gospel ma świętować swoje 15-lecie.
Już na pierwsze warsztaty wokalne, dokładnie 15 lat, temu zgłosiło się około 60 osób.
Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+
Copyright © Polskie Radio Białystok