Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Mniej palaczy przy Zespole Szkół Technicznych

Mniej palaczy przy Zespole Szkół Technicznych

autor: Iza Kosakowska

2.10.2023, 08:39, akt. 08:43

Przy Zespole Szkół Technicznych w Suwałkach zbiera się obecnie znacznie mniej młodzieży palącej papierosy.

Sondem, Fotolia.com
Sondem, Fotolia.com

Jak twierdził podczas ostatniej sesji radny Marek Zborowski-Weychman, wprowadzenie w maju w tym miejscu strefy wolnej od tytoniu przynosi oczekiwane skutki.

- Obserwuję to codziennie. Jest bardzo mało uczniów, którzy stoją na chodnikach. Gdy już stoją, to najczęściej nie dlatego, że palą. A przynajmniej nie tak oficjalnie, jak do tej pory. Chodnikami można przejść. Widziałem tam i strażników miejskich, i policjantów. Myślę, że ta wychowawcza działalność spełniła swoją rolę. Widać, że to zdaje egzamin.

Z kolei prezydent Czesław Renkiewicz stwierdził, że można już pokusić się o pierwsze wnioski dotyczące funkcjonowania strefy.

- Są mandaty, pouczenia, są patrole. Zasygnalizowano również, że młodzież przemieszcza się w te rejony, gdzie zakazu nie ma. Znajdują się tam budynki pokoszarowe, jest ulica Składowa. W tych miejscach młodzież się pojawia i nic nie możemy zrobić. Ale jest taka refleksja ze strony szkół, że to się sprawdza.

Strefa będzie funkcjonować do końca czerwca. Przed upływem tego terminu zapadnie decyzja, czy ten okres zostanie przedłużony.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Mandaty za palenie w Suwałkach. Radny mówi, że to dobrze

23.06.2023, 09:30

Kilka mandatów za niestosowanie się do zakazu palenia papierosów przy szkołach znajdujących się na ulicy Sejneńskiej wystawiła straż miejska. To efekt uchwały suwalskich radnych.


Co uczniowie myślą o zakazie palenia?

17.04.2023, 07:44

Ta uchwała suwalskich radnych budzi spore kontrowersje. Od 1 maja zacznie obowiązywać strefa wolna od dymu nikotynowego i papierosów elektrycznych. Obejmie ona fragment ulicy Sejneńskiej - od skrzyżowania z ulicą Utrata i wzdłuż Zespołu Szkół Technicznych oraz ulicę Szkolną.


W Suwałkach powstanie strefa bez nikotyny

30.03.2023, 11:43

Przy suwalskich szkołach położonych przy ulicy Sejneńskiej wprowadzona zostanie strefa wolna od dymu nikotynowego i papierosów elektrycznych.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR AN ACT OF GOD

REKLAMA
OiFP SCHÖNBERG | BRAHMS | CHOPIN | BEETHOVEN | RECITAL FORTEPIANOWY

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok