Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Pojawiły się pierwsze przymrozki i kierowcy od razu zaczęli narzekać na śliskie drogi

Pojawiły się pierwsze przymrozki i kierowcy od razu zaczęli narzekać na śliskie drogi

autor: Iza Kosakowska

21.11.2023, 05:39, akt. 05:40

Wczoraj (20.11) na Suwalszczyźnie doszło przynajmniej do dwóch kolizji. Jedna miała miejsce w okolicach Sztabina, a druga na trasie Suwałki - Raczki. Mimo to służby odpowiedzialne za zimowe utrzymanie dróg zapewniają, że są odpowiednio przygotowane

fot. Sylwia Krassowska
fot. Sylwia Krassowska

Zimowe utrzymanie dróg - relacja Izy Kosakowskiej

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Najlepsza sytuacja powinna panować na drogach krajowych. W naszym regionie - jak mówi rzecznik białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Rafał Malinowski - są trzy takie odcinki.   


- W standardzie pierwszym mamy drogę ekspresową S61 od Raczek do Budziska oraz drogę krajową nr 8 - od Sztabina przez Augustów do Raczek. Natomiast w standardzie drugim jest droga krajowa nr 16 od granicy z województwem warmińsko-mazurskiem przez Augustów do Ogrodnik. Różnica między pierwszym a drugim standardem sprowadza się do tego, że w pierwszym na jezdni nie może zalegać warstwa zajeżdżonego śniegu, natomiast w drugim może, ale do 6 godzin.


Lepiej niż podczas poprzedniej zimy mają być odśnieżane ulice Suwałk. Zapewnia o tym dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni Tomasz Drejer.


- W tym sezonie jest powrót do standardów z lat ubiegłych, czyli cała szerokość jezdni będzie utrzymywana w standardzie czarna – mokra. Zarząd otrzymał pieniądze na zakup wytwornicy solanki. Teraz dwie solarki są wyposażone w automatyczne polewanie solanką jezdni, przez co będzie o wiele szybsza reakcja niż w przypadku posypywania solą.       


O odpowiednim przygotowaniu do zimy zapewniają też szefowie Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, odpowiadającego m.in. za trasę Suwałki - Sejny i Powiatowego Zarządu Dróg w Augustowie.

| red: mik
ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP - KONCERT PRAWYKONAŃ

REKLAMA
Maraton Bluesa 2023

REKLAMA
OiFP SCHÖNBERG | BRAHMS | CHOPIN | BEETHOVEN | RECITAL FORTEPIANOWY

REKLAMA
OiFP TIDES AND TIMES

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa

Niebieski Mikrofon 2023

fot. Sylwia Krassowska
27.11.2023, 10:39, akt. 29.11.2023, 09:08

A wszystko było ustalone... - felieton Tomasza Kubaszewskiego

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok