Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | W Suwałkach pojawi się kolejna siłownia plenerowa

W Suwałkach pojawi się kolejna siłownia plenerowa

23.02.2024, 07:00

Powstanie jeszcze w tym roku przy ulicy Reja 68. Pomysłodawcami byli okoliczni mieszkańcy, a wszystko odbędzie się w ramach lokalnych inicjatyw inwestycyjnych.

fot. A. Dąbrowski
fot. A. Dąbrowski

O szczegółach mówi Paweł Perkowski z suwalskiego Ratusza. 

 

 - Zainstalujemy tam jeden pylon z czterema urządzeniami do ćwiczeń  zewnętrznych. Z uwagi na fakt, że ograniczają nas odległości, będzie to  niewielka przestrzeń. Ale na pewno zmieni się zagospodarowanie tego  terenu. Termin na realizację wynosi 180 dni od daty podpisania umowy, z  czego 45 dni na opracowanie dokumentacji i uzyskanie niezbędnych zgód.  To maksymalny czas. Natomiast nie jest to mocno złożone zadanie, więc  mamy nadzieję, że jego realizacja potrwa zdecydowanie krócej.

 

Koszty poniosą zarówno pomysłodawcy, jak i miasto.

 

- Zgodnie z przyjętym programem funkcjonalno-użytkowym planujemy  koszty na poziomie kilkudziesięciu tysięcy złotych. Będzie ogłoszony  przetarg w formule zaprojektuj-wybuduj, więc dokładnej kwoty jeszcze nie  znamy. Poczekamy na oferty. Warto podkreślić, że realizacja zadań w  ramach lokalnych inicjatyw inwestycyjnych polega na współfinansowaniu  ich przez miasto i lokalnych inicjatorów. 30 % finansują inicjatorzy, a  70% miasto.

 

W ramach lokalnych inicjatyw inwestycyjnych w tym roku w mieście  powstanie również niewielki parking przy ulicy Kościuszki 91B.  Rozbudowany zostanie także plac zabaw przy blokach nr 7 i 8 na Osiedlu  II.

| red: miw
ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


Źródło fot. Policja
18.04.2024, 12:05, akt. 12:06

Zaginęła 15 – letnia mieszkanka Augustowa


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok