Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Radni opozycji uważają, że opracowania strategiczne dla Suwałk powinni przygotowywać miejscowi eksperci

Radni opozycji uważają, że opracowania strategiczne dla Suwałk powinni przygotowywać miejscowi eksperci

autor: Marcin Kapuściński

26.02.2024, 09:45, akt. 09:51

Ich zdaniem zewnętrzne firmy tworzą dokumenty, które nie przystają do rzeczywistej sytuacji w mieście.

fot. Marcin Kapuściński
fot. Marcin Kapuściński

Dyskusję wywołała uchwała w sprawie opracowania „Strategii Rozwoju Kultury Miasta Suwałki do roku 2030". Swoje uwagi na jej temat na komisji ekologii, kultury, sportu i turystyki przedstawił radny Jacek Juszkiewicz.

Mieszkańcy sami wiedzą, jakie mają upodobania i czego potrzebują. Chodzi więc, aby stworzyć taką strategię, która będzie żyła. Abyśmy z tego dokumentu realnie korzystali i nie był to kolejny dokument potrzebujący dodatkowych implementacji. Takie strategie zwykle są wyjątkowo ogólne i intencyjne. Nic z nich zwykle nie wynika, a przecież powinniśmy w tej sprawie podjąć konkretne działania.

Wiceprezydent Roman Rynkowski przyznał, że decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.

Uchwała intencyjna nie zamyka jednej i drugiej drogi. Różnie było wcześniej. Jeżeli chodzi o strategię rozwoju miasta, to posiłkowaliśmy się zewnętrznymi ekspertami. W przypadku dwóch strategii promocji oraz oświaty mieliśmy ekspertów suwalskich. Myślę, że zarówno eksperci z zewnątrz, jak i ci miejscowy dobrze poradzili sobie ze swoimi zadaniami.

Władze miasta zapewniają też, że bez względu na autora strategii, będzie on musiał do udziału w dyskusji zaprosić przedstawicieli suwalskich instytucji kultury, artystów, odbiorców ich działań i społeczników.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Mieszkańcy gminy Augustów mogą mieć wpływ na to, jak w przyszłości będzie wyglądało ich otoczenie

6.11.2023, 08:07

Ruszyły właśnie konsultacje społeczne na temat strategii rozwoju gminy na lata 2023-2030. Pytania zadawane są w formie ankiety i dotyczą zagadnień z zakresu życia społecznego, gospodarki, infrastruktury, turystyki, kultury i edukacji.


Liczba wypadków śmiertelnych na drogach województwa podlaskiego ma się do 2035 roku zmniejszyć o połowę

16.09.2022, 13:18

O tym, jak to zrobić dyskutują w podsuwalskim Szelmencie m.in. przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku, Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, podlaskich WORD-ów i policji.


Augustów napędzany przez naturę

1.04.2022, 10:36

Tak brzmi hasło przewodnie strategii rozwoju miasta na lata 2021-2030. Podczas wczorajszej (31.03) sesji uchwalili ją radni.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


Źródło fot. Policja
18.04.2024, 12:05, akt. 12:06

Zaginęła 15 – letnia mieszkanka Augustowa


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok