Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Nowy wóz ratowniczo-gaśniczy trafił do OSP w Przerośli

Nowy wóz ratowniczo-gaśniczy trafił do OSP w Przerośli

autor: Iza Kosakowska

12.03.2024, 09:10, akt. 09:52

To drugi na wyposażaniu tej jednostki. Wypełnił lukę po samochodzie przekazanym w geście solidarności strażakom z Ukrainy.

fot. UG Przerośl
fot. UG Przerośl

Jak podkreśla wójt gminy Marcin Brzozowski, poprzedni pojazd służył w jednostce ponad 15 lat - był w pełni sprawny i wyposażony.

 

- Był to samochód ciężki, jeździł na akcje. Z druhami uznaliśmy, że skoro mamy pomóc, bo wszystkie drużyny  OSP przekazywały jakiś sprzęt, to my oddamy nasz wóz. W planach mieliśmy zakup nowego, lub przejęcie używanego z suwalskiej jednostki straży pożarnej.

 

Dzięki finansowemu wsparciu, udało się kupić nowy wóz, który będzie służył we wszystkich akcjach ratowniczych. Ma dodatkowe wyposażenie, którego wcześniejszy samochód nie posiadał – dodaje wójt Brzozowski.  

 

- Ma dość duży zbiornik na wodę , ale i wiele innych nowych rzeczy. Jest wyposażony w specjalne nożyce do przycinania blach, ma też działko do gaszenia domostw i budynków gospodarczych. To bardzo uniwersalny sprzęt, który posłuży naszym strażakom przez wiele lat.

 

Samochód kosztował około 1 mln złotych.  Ponad połowa to pieniądze z gminnej kasy, reszta to dofinansowanie m.in. z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska oraz z Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku.

| red: art
ZNAJDŹ NAS

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
Wycinka drzew na trasie Białystok - Olmonty, fot. Joanna Szubzda
23.06.2024, 12:54, akt. 24.06.2024, 10:09

Zakaz wycinki drzew - obszar zwiększony o 100 procent
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok