Radio Białystok | Wiadomości | Damian Czykier awansował do półfinału Mistrzostw Świata w Londynie

Damian Czykier awansował do półfinału Mistrzostw Świata w Londynie

autor: Renata Reda

6.08.2017, 09:42, akt. 7.08.2017, 08:38

Bardzo pewnie przez eliminacje biegu na 110 metrów przez płotki przebrnął Damian Czykier, który zajął 3. miejsce.

MP w Lekkoatletyce w Białymstoku 2017, fot. Joanna Żemojda

W lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata w Londynie Damian Czykier z Podlasia Białystok awansował do półfinału biegu na 110 metrów przez płotki.

W swoim biegu eliminacyjnym zajął 3. miejsce. Pokonał ten dystans w 13,53 s.

Mistrz Polski, zawodnik klubu sportowego Podlasie Białystok przyznał, że pobiegł nieco asekuracyjnie.

Czułem, iż nie muszę iść na maksa. Bieg był rwany, trzy razy walnąłem w płotek, ale wieczorem będzie chyba lepiej. Muszę się porządnie skoncentrować - podkreślił.

Najszybszy był Devon Allen z USA z czasem 13.26. Oprócz nich awans wywalczyli Garfield Farien z Francji i Genta Masuno z Japonii.

| red: mag, sk, wsz

To ostatni dzień zmagań na stadionie w Zwierzyńcu.

Biegacze z Podlaskiego wywalczyli złoto i srebro na MP w Lekkoatletyce [zdjęcia]

22.07.2017, 21:12

Biegacze z KS Podlasie Białystok wywalczyli kolejne medale na Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce w Białymstoku.

Martyna Dąbrowska z UKS 19 Bojary Białystok wywalczyła brąz w biegu na 400 m [zdjęcia]

22.07.2017, 19:11

Zawodniczka UKS 19 Bojary Białystok Martyna Dąbrowska wywalczyła brąz w finale biegu na 400 m kobiet na Mistrzostwach Polski w Lekkoatletyce.

Kamila Lićwinko ze złotem na MP w Lekkoatletyce [zdjęcia, wideo]

22.07.2017, 18:56

Kamila Lićwinko (KS Podlasie Białystok) w skoku wzwyż pokonała poprzeczkę na wysokości 1,95 m i zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Polski w Lekkoatletyce w Białymstoku.