Radio Białystok | Wiadomości | Bez bramek w meczu z Bruk-Betem Nieciecza - Jagiellonia zdobyła jeden punkt

Bez bramek w meczu z Bruk-Betem Nieciecza - Jagiellonia zdobyła jeden punkt

17.11.2017, 09:47, akt. 18.11.2017, 10:40

Jagiellonia Białystok zdobyła jeden punkt w 16. kolejce piłkarskiej ekstraklasy. W piątkowy (17.11) wieczór żółto-czerwoni zremisowali 0:0 przed własną publicznością z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza.

Jagiellonia Białystok - Bruk-Bet Termalica Nieciecza, 17.11.2017, fot. Wojciech Szubzda

Pierwsza połowa pod dyktando Jagiellonii

Goście grali uważnie w obronie, starając się przede wszystkim nie pozwolić białostoczanom na szybki atak. Gospodarze co prawda długo utrzymywali się przy piłce i skutecznie rozbijali nieliczne wypady do przodu piłkarzy Bruk-Betu, ale dużo gorzej było z ich grą tuż przed bramką gości.

Najlepszą sytuację (jak się potem okazało, w całym meczu) Jagiellonia miała nie po składnej akcji, a po rzucie rożnym. W 24. min świetnie w polu karnym Bruk-Betu znalazł się stoper Ivan Runje, ale jego uderzenie głową było minimalnie niecelne. Tuż przed przerwą bardzo aktywny w tej połowie Fedor Cernych z pola karnego podał do Martina Pospisila, po którego strzale z linii "szesnastki" piłka odbiła się od zewnętrznej strony lewego słupka bramki gości.

Druga połowa była od pierwszej znacznie mniej ciekawa

Goście skupili się na tym, by z Białegostoku wywieźć przynajmniej punkt. Kiedy mogli zwalniali grę i jeszcze bardziej zagęścili swoje przedpole. Jagiellonia nie radziła sobie z taką obroną, jej akcje rwały się, mnożyły się niecelne podania i w tej części gry nie udało jej się stworzyć żadnej klarownej sytuacji.

W samej końcówce Bruk-Bet mógł nawet zdobyć zwycięską bramkę. W doliczonym czasie gry niecieczanom udała się szybka kontra, ostatecznie piłka trafiła tuż przed pole karne do Krystiana Pedy, ale wprowadzony kilka minut wcześniej gracz z Niecieczy posłał piłkę wysoko nad bramką Jagiellonii. Tuż przed końcem gry goście zdobyli gola, ale jego strzelec Samuel Stefanik był na spalonym.

Następny mecz Jaga zagra za tydzień. W piątek (24.11) żółto-czerwoni zmierzą się w wyjazdowym spotkaniu z Górnikiem Zabrze. Spotkanie będziemy transmitować na naszej antenie.

Po meczu Jagiellonia - Bruk-Bet (0:0) powiedzieli:

Ireneusz Mamrot (trener Jagiellonii Białystok):

Jeśli chodzi o wynik, to jest duży niedosyt. Uważam, że w pierwszej połowie powinniśmy zdobyć przynajmniej jedną bramkę, mieliśmy dwie bardzo dobre sytuacje. Do przerwy, mimo że było 0:0, to graliśmy niezły mecz i mieliśmy sporą przewagę, ale parę razy zabrakło nam ostatniego podania w pobliżu pola karnego gości. W drugiej połowie, z każdą minutą warunki do grania były coraz trudniejsze, goście też się cofnęli, zagęścili środek i o te sytuacje było trudniej. W ostatniej minucie trochę straciliśmy głowę, bo nie może tak być, żebyśmy praktycznie w dziewięciu poszli w pole karne gości i dobrze, że w ich kontrze był spalony, bo jeszcze byśmy stracili nawet jeden punkt. Na pewno jest duży niedosyt, teraz już musimy myśleć o meczu z Górnikiem w Zabrzu, czeka nas tam ciężki wyjazd - powiedział Ireneusz Mamrot.

Maciej Bartoszek (trener Bruk-Betu Termaliki Nieciecza):

Jagiellonia bardzo dobrze weszła w spotkanie, dobrze operowała piłką, miała dużo celnych podań w szybkim tempie, co sprawiało nam od początku trochę problemów. W pewnym sensie może nas to troszeczkę zaskoczyło, jak mocno na nas ruszyli. W końcówce pierwszej połowy udało nam się to trochę uspokoić. W przerwie musieliśmy trochę skorygować nasze ustawienie i poprawić błędy. Druga połowa wyglądała już lepiej, potrafiliśmy coraz bardziej zagrażać Jagiellonii, nasze szybkie ataki zaczynały coraz lepiej wyglądać. Z biegiem czasu, im bliżej końca meczu, stworzyliśmy bardzo groźne sytuacje, po których powinniśmy strzelić bramkę. Ale myślę, że z przebiegu spotkania, remis jest sprawiedliwym wynikiem.

Jagiellonia Białystok - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:0

Żółta kartka - Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Jakub Mrozik, Artem Putiwcew.

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa). Widzów: 6 973.

Jagiellonia Białystok: Marian Kelemen - Łukasz Burliga, Ivan Runje, Nemanja Mitrovic, Sitya Guilherme - Piotr Wlazło (87. Rafał Grzyb), Taras Romanczuk - Przemysław Frankowski, Martin Pospisil (79. Łukasz Sekulski), Arvydas Novikovas (73. Karol Świderski) - Fedor Cernych.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Jan Mucha - Patryk Fryc, Mateusz Kupczak, Artem Putiwcew, Martin Mikovic - David Guba (61. Roman Gergel), Łukasz Piątek, Jakub Mrozik (88. Krystian Peda), Vlastimir Jovanovic, Szymon Pawłowski - Bartosz Śpiączka (90.+2 Samuel Stefanik).

źródło: PAP | red: wsz, maj

Sześć podmiotów złożyło oferty w konkursie na wykonawcę boisk tworzonego ośrodka piłkarskiego Jagiellonii Białystok, który będzie służył przede wszystkim drużynom młodzieżowym. Klub chce na wiosnę rozpocząć tę inwestycję.

Jagiellonia przegrywała, ale się podniosła i wygrała w Płocku

4.11.2017, 16:00

Jagiellonia Białystok wygrała 2:1 (0:1) w wyjazdowym spotkaniu piłkarskiej ekstraklasy z Wisłą Płock.

Jagiellonia wygrała z Zagłębiem Lubin 3:1

29.10.2017, 07:22

Piłkarze Jagiellonii Białystok zdobyli ważne 3 pkt. w piłkarskiej ekstraklasie. W niedzielnym (29.10) meczu przed własną publicznością wicemistrzowie Polski wygrali 3:1 (2:0) z Zagłębiem Lubin.

Jagiellonia rozbita w Gdyni - przegrała z Arką 1:4

22.10.2017, 08:19

Po dużych błędach w obronie, Jagiellonia Białystok przegrała 1:4 (1:2) z Arką Gdynia w meczu 13. kolejki piłkarskiej ekstraklasy.