Radio Białystok | Sport | Jagiellonia remisuje z Pogonią Szczecin i wciąż prowadzi w tabeli [zdjęcia, wideo]

26.04.2024, 22:29, akt. 28.04.2024, 12:51

Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali 2:2 (2:1) z Pogonią Szczecin w meczu ekstraklasy. Bramki dla Jagiellonii zdobyli: Pululu i Imaz, a dla gości: Grosicki i Borges.

Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin, 26.04.2024, fot. Joanna Szubzda

Relacja na antenie i YouTube

Piątkowy mecz Jagiellonii Białystok z Pogonią Szczecin rozpoczął się o 20:30 na stadionie miejskim w Białymstoku. Mecz komentowali: Jacek Dąbrowski i Grzegorz Pilat.

Doping kibiców Jagiellonii przed meczem:

Radiowy skrót meczu Jagiellonii Białystok z Pogonią Szczecin:

Relacja z całego meczu na radiowym kanale YouTube:

Szybki i ciekawy mecz

Bardzo emocjonujący, szybki i stojący na bardzo dobrym poziomie mecz oglądali kibice w Białymstoku; było ich blisko 19,5 tys., co jest rekordem frekwencji w tym sezonie na białostockim stadionie miejskim. W pierwszej połowie lepsi byli gospodarze, w drugiej goście, a spotkanie mogło się rozstrzygnąć w jego ostatniej akcji.

Jaga lepiej zaczęła

Od początku gry to Jagiellonia utrzymywała się przy piłce i stwarzała kolejne groźne sytuacje. Już pierwsza z nich powinna zakończyć się bramką, ale w 3. minucie Afimico Pululu z bliska przestrzelił. W kolejnej akcji pochodzący z Angoli napastnik gospodarzy nie zdążył do dobrego podania Dominika Marczuka, a w 9. minucie efektownie podał do Kristoffera Hansena, którego zdołał jednak zatrzymać bramkarz Pogoni Valentin Cojocaru.

Grosicki strzela w Białymstoku

Choć przeważała Jagiellonia, gościom wystarczyła jedna kontra, szybkość i umiejętności Kamila Grosickiego, by mogli objąć prowadzenie.

Po rzucie rożnym białostoczan piłkę przejęła Pogoń, długie podanie Wahana Biczachczjana do "Grosika" otworzyło mu drogę do sytuacji sam na sam, którą bez trudu wykorzystał.

Pululu wyrównuje

Mimo straconej bramki, białostoczanie nic nie zmieniali w swoim planie na ten mecz. Nadal atakowali w podobny sposób, co przyniosło im wyrównanie. W 24. minucie Nene z linii końcowej zagrał na piąty metr pola karnego, a Pululu z bliska trafił do bramki.

Dopiero w ostatnim kwadransie tej połowy Pogoń zagrała odważniej w ataku; Zlatan Alomerovic obronił strzały Efthymisa Koulourisa i Biczachczjana. Po drugiej stronie uderzeń próbowali Nene i Marczuk.

Gol do szatni

Tuż przed gwizdkiem na przerwę gospodarze objęli prowadzenie. Akcję zaczął Michal Sacek, gdy wydawało się, że goście zdołali się przed tym szybkim atakiem obronić, Bartłomiej Wdowik dośrodkował idealnie na głowę Jesusa Imaza, który z kilku metrów nie dał szans Cojocaru. Pogoń mogła wyrównać, minimalnie przestrzelił jednak Biczachczjan.

Druga połowa spotkania miały inny przebieg; to Pogoń przeważała i dążyła do wyrównania, dłużej utrzymywała się przy piłce i spychała Jagiellonię do obrony. W 48. minucie Alomerovic obronił bardzo groźny strzał Biczachczjana, ale w 57. minucie, po rzucie rożnym, nie miał szans przy uderzeniu w podbramkowym zamieszaniu Leonardo Borgesa.

W 63. minucie Jagiellonia znowu mogła objąć prowadzenie; Nene zbyt długo zwlekał jednak ze strzałem z pola karnego i Borges ofiarnym wślizgiem zdołał to uderzenie zablokować. Kilka minut później - po akcji Adiana Diegueza i Marczuka - Imaz przestrzelił z pola karnego.

W 69. minucie do bramki Jagiellonii trafił Koulouris po podaniu Grosickiego, ale grecki napastnik był na spalonym.

Marczuk nie trafia w końcówce

W doliczonym czasie Jagiellonia miała dwie doskonałe okazje do strzelenia decydującego gola. Najpierw sytuacji nie wykorzystał Caliskaner, a w ostatniej akcji meczu do bramki nie trafił Marczuk. W ósmej minucie doliczonego czasu gry bardzo aktywny w tym spotkaniu skrzydłowy gospodarzy w polu karnym jednym zwodem minął dwóch obrońców Pogoni, miał przed sobą tylko bramkarza gości, ale uderzył niecelnie.

Żółto-czerwoni ciągle prowadzą w tabeli, a następny mecz zagrają na wyjeździe ze Stalą Mielec. Ten mecz w przyszłą sobotę (4.05).

Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin 2:2 (2:1)

Bramki: 0:1 Kamil Grosicki (15), 1:1 Afimico Pululu (24), 2:1 Jesus Imaz (45-głową), 2:2 Leonardo Borges (57).

Żółta kartka - Jagiellonia Białystok: Taras Romanczuk, Adrian Dieguez, Michal Sacek. Pogoń Szczecin: Fredrik Ulvestad.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów: 19 474.

Jagiellonia Białystok: Zlatan Alomerovic - Michal Sacek, Mateusz Skrzypczak, Adrian Dieguez, Bartłomiej Wdowik - Dominik Marczuk, Nene (84. Jarosław Kubicki), Taras Romanczuk, Kristoffer Hansen (78. Jose Naranjo) - Jesus Imaz, Afimico Pululu (84. Kaan Caliskaner).

Pogoń Szczecin: Valentin Cojocaru - Linus Wahlqvist, Leo Borges, Mariusz Malec, Leonardo Koutris (74. Benedikt Zech) - Joao Gamboa, Wahan Biczachczjan, Kacper Smoliński (70. Adrian Przyborek), Fredrik Ulvestad, Kamil Grosicki (90+2. Marcel Wędrychowski) - Efthymis Koulouris.

źródło: PAP | red: wsz, bs, zmj

Departament Logistyki Rozgrywek opublikował terminarz 33. kolejki PKO Ekstraklasy. Jagiellonia Białystok zagra w sobotę (18.05) o 20:00 na wyjeździe z Piastem Gliwice.

Zlatan Alomerović: Pokazaliśmy charakter [wideo]

20.04.2024, 22:54

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali 2:1 (1:0) wyjazdowy mecz z Zagłębiem Lubin w ekstraklasie. Bohaterem żółto-czerwonych był Kristoffer Hansen, który strzelił dwa gole, a dla rywali w 90. minucie strzelił Juan Munoz.

Adrian Siemieniec: To był bardzo trudny mecz [wideo]

20.04.2024, 23:06

Jagiellonia Białystok wygrywa z Zagłębiem Lubin i odskakuje od rywali [zdjęcia, wideo]

20.04.2024, 22:10

Adrian Siemieniec: Chciałem podziękować drużynie, bo walczyła dzisiaj do końca [wideo]

14.04.2024, 18:25

Piłkarze Jagiellonii Białystok nie wykorzystali okazji do odskoczenia od rywali w piłkarskiej ekstraklasie. W niedzielnym (14.04) meczu żółto-czerwoni przegrali 1:3 (1:2). Białostoczanie od 17. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce, którą dostał Dieguez.