Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Przemieszczanie się bez maseczek to jest to, za czym najbardziej tęsknimy w czasie pandemii. Chce tego blisko 80 procent uczestników raportu "Do czego chcą wrócić Polacy". Blisko 60 procent mówi, że najbardziej brakuje im spotkań z przyjaciółmi i rodziną, ponad 50 procent czeka z niecierpliwością na otwarcie restauracji i możliwość wyjazdów za granicę. Brakuje nam też gwaru w pracy, złapania za rękę na randce i poczucia bezpieczeństwa.
Goście Izy Serafin:
Joanna Nitkiewicz-Powichrowska - psycholog
dr Bartosz Kuźniarz - filozof, socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
Co trzecie polskie dziecko czuje się izolowane, choć ma setki znajomych w sieci. Z najnowszego badania serwisu „Ewolucja polskiego dzieciństwa” wynika, że choć rodzice starają się zaklinać rzeczywistość, problem tej izolacji emocjonalnej dotyka ogromnej grupy najmłodszych Polaków.
Eksperci mówią, że żyjemy w świecie nałogów. Jesteśmy w stanie uzależnić się od niemal każdej czynności. Media społecznościowe, zakupy czy przesadne dbanie o zdrowie - nałogi w XXI wieku zmieniły swoje oblicze. Więcej o tym w "Akademii życia".
Co jest potrzebne dla zdrowia i rozwoju dziecka, co kupujemy wyłącznie dla własnego świętego spokoju, a co może wręcz zaszkodzić zdrowiu i bezpieczeństwu malucha?
Jest tyle udogodnień - elektroniczne nianie z czujnikami oddechu, inteligentne laktatory, aplikacje monitorujące każdy skok rozwojowy dziecka. Dzisiejsze macierzyństwo coraz mocniej opiera się na technologii, która ma odciążyć młode mamy. Ale z drugiej strony są ogromne oczekiwania - dziś trzeba być mamą idealną, taką jak te z Instagrama, która ma perfekcyjnie posprzątany...
Czy zastanawiali się Państwo, ile kilometrów rocznie pokonują nasze kciuki na ekranach smartfonów? Choć to "scrollowanie” wydaje się niewinnym nawykiem, eksperci biją na alarm: nasze mózgi nie nadążają za tymi treściami...
Co się dzieje z tymi, którzy przez lata byli nie do złamania? Zawsze silni, zawsze dla innych, nigdy dla siebie. Dlaczego tak trudno prosić im o pomoc?
Jak się odmrozić, skąd czerpać energię, kiedy nie ma słońca, no i jak z werwą i pozytywnym nastawieniem podejść do matury?
Żyjemy w czasach, w których wszystko lubimy nazwać, oznaczyć. I bardzo często smutek od razu nazywamy depresją, nieśmiałość lękiem społecznym, a chwilowe rozproszenie – ADHD. Z jednej strony pocieszająca jest ta rosnąca świadomość zdrowia psychicznego, z drugiej jednak - czy nie wpadliśmy w pułapkę przediagnozowania?
Coraz więcej mówi się o niechlujstwie i lenistwie językowym, potocyzacji i automatyzacji języka. Może to jest całkiem normalne i nie ma powodu do obaw, a może jednak są i warto coś z tym robić.
Prowadzący:
Iza Serafin