Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Prawie 8 miesięcy izolacji i nauki zdalnej - to był wyjątkowo trudny rok szkolny i dla uczniów, i nauczycieli. Teraz jedni i drudzy rozpoczynają wakacje. Przed pandemią powiedzielibyśmy upragnione, długo wyczekiwane. Czy te - po długim lockdownie - też są upragnione i wyczekiwane? Pytamy o to ósmoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Białymstoku.
Jakich zmian po tych pandemicznych doświadczeniach możemy się spodziewać u naszych dzieci i co powinny nas niepokoić - tłumaczy psycholog, terapeutka - Joanna Węglarz.
Nie zapominamy też o bezpieczeństwie, wszak wciąż mamy pandemię. Jak wypoczywać bezpiecznie - podpowiada lekarz rodzinny - Szymon Bielonko.
Odwlekanie w czasie czynności, które uznajemy za nieprzyjemne. Czasem to rzeczy banalne, jak sprzątanie czy zakupy, a czasem poważniejsze sprawy - np. unikanie podejmowania decyzji, niechęć do skonfrontowania się z jakąś trudną sytuacją. Prokrastynacja - według ostatnich badań - może dotykać około 1/4 społeczeństwa.
W polskich szkołach jest coraz mniej wypadków, ale coraz więcej hejtu - pokazuje to najnowszy raport rankomat.pl. Stąd skierowane do rodziców na początku roku szkolnego propozycje ubezpieczenia uczniów od hejtu. Czy i co można z tym zrobić, czyli jak skutecznie walczyć z hejtem?
Wypalenie zawodowe - ten problem dotyka coraz większej grupy nauczycieli, nawet tych z krótkim stażem. Tak wynika z wielu badań i ubiegłorocznego raportu na temat dobrostanu nauczycieli.
Wrzesień to w wielu domach bardzo trudny okres - np. wtedy, gdy nasze dziecko po raz pierwszy jest posyłane do żłobka czy przedszkola.
To na pewno nie są łatwe chwile w życiu uczniów i ich rodziców, ale też nauczycieli. Trzeba przestawić się z trybu wakacyjnego i wdrożyć do obowiązków związanych ze szkołą czy pracą.
Grupa uczniów z II LO w Białymstoku odbiera certyfikaty za swoją ciężką, pozalekcyjną działalność. Nie chodzi o świadectwa, które dostają uczniowie w całym kraju. To certyfikaty ukończenia kursu dotyczącego mediacji rówieśniczych.
Czy rzeczywiście samotność jest aż tak destrukcyjna? Jak wpływa na naszą psychiką i zdrowie fizyczne? Czy można coś z tym zrobić?
Wszelkie badania pokazują, że Polacy coraz bardziej interesują się tematyką zdrowego stylu życia. Zdecydowana większość - bo blisko 70 procent ankietowanych - uważa, że odżywia się zdrowo. Z aktywnością może jest trochę gorzej, bo tylko nieco ponad 36 procent Polaków ćwiczy regularnie, co piąty nie uprawia żadnego sportu.
Nazwa "sharenting" powstała z połączenia dwóch angielskich słów: share (udostępniać, dzielić się) i parenting (rodzicielstwo). Określa zachowania rodziców, którzy mają tendencję do nadmiernego publikowania zdjęć swoich dzieci w mediach społecznościowych i relacjonowania niemal wszystkich momentów z ich życia.
Prowadzący:
Iza Serafin