Czy tablety i smartfony szkodzą naszym maluchom

20 maja 2022

Fotolia.com
Fotolia.com



0:00
0:00
Audycja z 20 maja 2022 r. | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Badania pokazują, że różnego rodzaju urządzenia ekranowe udostępniamy coraz młodszym dzieciom. Ponad 40% rocznych i dwuletnich maluchów korzysta z tabletów lub smartfonów, a niemal co trzecie dziecko w tym wieku używa ich codziennie lub prawie codziennie. Czy to dobrze, czy źle? Czy taki wczesny kontakt z technologią nie przynosi przypadkiem więcej szkody niż pożytku? I jak to wpływa na rozwój naszych pociech? 

Goście Izy Serafin:

Anna German - neurologopeda, pedagog  

Anna Stachura - pedagog specjalny, terapeuta integracji sensorycznej z Niepublicznej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej "Rozwiń skrzydła"

Anna German i Anna Stachura, fot. Monika Kalicka


Przeczytaj, zanim skomentujesz

"AlienAkcept" - jak sobie radzić z wyobcowaniem i odrzuceniem


"AlienAkcept", czyli "Obcy Akceptuj" - to nazwa projektu, który pod okiem opiekunów realizują uczniowie V LO w Białymstoku.



Era nowych uzależnień


Początek XX wieku uznaje się za erę nowych uzależnień, bo - oprócz substancji, takich narkotyki czy alkohol - wpadamy w nałogi pewnych zachowań.



Mężczyźni o mężczyznach


Jak współcześni mężczyźni definiują męskość? Czy mamy rzeczywiście do czynienia z kryzysem męskości, o którym mówi się coraz więcej?



Z kobietami o kobietach


Czym jest dla nas kobiecość, jak się wyraża dziś i wyrażała kiedyś? Czy i w jaki sposób trzeba o nią dbać?



Dlaczego warto doceniać pracowników


Dzień Docenienia Pracownika przypada zawsze w pierwszy piątek marca. Skąd się wziął taki dzień w kalendarzu? Czy to święto potrzebne? Dlaczego warto inwestować w dobrostan pracowników? Czy to tylko wydatek, czy inwestycja?



Razem przeciwko przemocy i w obronie wolności


"Nazywam się Miliard" to polska nazwa akcji "One Billion Rising", która jest ogólnoświatowym protestem w formie tańca. Zwraca uwagę na przemoc wobec kobiet, na aspekty pojęcia przemocy i jej przeciwdziałania, a przede wszystkim na przemoc seksualną.



Konflikty - nieodłączny element życia


Znawcy tematu twierdzą, że konflikt z natury nie jest czymś negatywnym. To po prostu informacja, że nasze zachowania, słowa, postawy nie spotykają się z akceptacją drugiej osoby. Zatem czym rzeczywiście są te konflikty, jak wpływają na nasze życie, jak na nie reagować i konstruktywnie rozwiązywać te, na które mamy wpływ?



Przeciwdziałajmy dyskryminacji seniorów


Lekceważenie, obojętność, nieprzyjemne żarty, wykorzystywanie materialne, zastraszanie czy przemoc fizyczna - z takim traktowaniem spotyka się wielu seniorów. Potwierdza to prawie jedna czwarta badanych.



Po co nam kompetencje miękkie


To umiejętności, które mają coraz większe znaczenie - zarówno dla pracodawców, jak i pracowników, są bardzo pożądane na rynku pracy, ale też dość unikatowe. Do czego są potrzebne, czy i ewentualnie jak można się ich nauczyć, a raczej rozwijać?




 
 

Prowadzący:

Olga Gordiejew
Dorota Niebrzydowska
Iza Serafin



REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok