Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
„Życie warte jest rozmowy” - tak nazywa się platforma dla osób w kryzysie i takie było hasło spotkania w alumnacie w Tykocinie.
Nasz region odwiedziły organizatorki tej kampanii społecznej. Podczas spotkania podpowiadały rodzicom m.in jak rozmawiać z dzieckiem, które zmaga się z jakimś kryzysem emocjonalnym lub depresją lub myślami samobójczymi. Ale najważniejsze, by w ogóle rozmawiać - a jak to robić, umiejętnie podpowiadają suicydolożki.
O problemach z komunikacją mówią też młodzi ludzie i rodzice.
Goście Izy Serafin:
Samodzielność to bardzo ważny cel, do którego dążymy w codziennych, rodzicielskich zmaganiach. Warto wiedzieć, jak ją rozumieć i co się właściwie za tym kryje.
Rozwody czy rozstania - to bardzo traumatyczne przeżycie nie tylko dla dorosłych, ale też dzieci - o czym często zapominamy.
Konflikty międzypokoleniowe - problem stary jak świat, ale zjawisko jak najbardziej naturalne. Czy jedną z przyczyn tych konfliktów może być np. język, którym porozumiewamy się na co dzień? Czy to może prowadzić do nieporozumień, czy scysji - zwłaszcza na linii rodzice-dzieci?
Szkoła podstawowa, potem średnia, studia. Czy kiedy mamy za sobą wiele lat edukacji, to znaczy, że wszystko już wiemy i wszystko umiemy? Niekoniecznie. Wszak świat pędzi do przodu, a my? Nie możemy pozostawać w tyle. Tak naprawdę uczymy się przez całe życie.
Święta Bożego Narodzenia są na liście najbardziej stresujących wydarzeń w życiu. Potwierdzają to badania i analizy psychologiczne. Dlaczego tak jest? Czy te święta muszą takie być i co możemy zrobić, żeby nie były?
Badania, które przeprowadził w sierpniu Instytut Pokolenia, wskazują, że z samotnością zmaga się ponad połowa Polaków, niemal dwie piąte deklaruje, że często czuje się opuszczona, a ponad jedna trzecia Polaków nie ma się do kogo zwrócić np. ze swoimi problemami.
Jak skutecznie szukać pracy, ułożyć biznesplan czy zarejestrować firmę - m.in tego mogą nauczyć uczestnicy warsztatów, które cyklicznie organizuje Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku.
Niechęć do pracy i wypalenie zawodowe kojarzymy raczej z pracownikami z dłuższym stażem pracy. Tymczasem najnowsze badania - m.in. pracuj.pl wskazują, że te symptomy dotykają przede wszystkim tzw. generacji Z i Y.
Eksperci przypominają, że do cyberprzestrzeni nie należy dopuszczać maluchów, które nie skończyły dwóch lat, a do 6. roku życia powinny korzystać z urządzeń elektronicznych w bardzo ograniczonym zakresie i tylko pod nadzorem rodziców.
Prowadzący:
Iza Serafin