Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Poznawali tajemnice tradycyjnego chlebowego pieca i spróbowali wypieczonego w nim chleba. W siedzibie Stowarzyszenia Dziedzictwo Podlasia w Puchłach odbył się Festiwal Kuchni Tradycyjnej. Jego uczestnicy mogli zobaczyć, jak piecze się chleb w specjalnie zbudowanym tradycyjnym piecu i spróbować innych, często zapomnianych potraw.
Warsztatom kulinarnym i degustacjom w Puchłach towarzyszył jarmark rękodzieła, fotograficzna wystawa oraz warsztaty tradycyjnych pieśni. Imprezę zakończyła potańcówka z kapelą „Batareja”. Festiwal zorganizowany przez Stowarzyszenia Dziedzictwo Podlasia jest częścią międzynarodowego projektu „Wektor do przeszłości. Rozwój tradycyjnej kultury jako czynnika wzrostu potencjału turystycznego”. W audycji – relacja z festiwalu oraz rozmowa ze śpiewaczką Wierą Niczyporuk oraz Julitą Charytoniuk o muzycznej tradycji i planowanych warsztatach pieśni.
Zaprasza Sławomir Sawczuk
programie – o spisie narodowym Cesarstwa Rosyjskiego 1897 roku opowiada dr Jan Danieluk z Białegostoku. Ponadto działalność Koła Gospodyń Wiejskich w Dobrowodzie przedstawi jego przewodnicząca Irena Jawdosiuk.
To były zajęcia, podczas których można było przypomnieć sobie znane lub nauczyć się nowych kolęd, można było także zobaczyć, jak robi się kolędniczą gwiazdę. W Dobrowodzie Stowarzyszenie Dziedzictwo Podlasia zorganizowało warsztaty przygotowywania do kolędowania
Ponad 50 uczniów w Szkole Podstawowej w Czeremsze uczęszcza na lekcje j. ukraińskiego.
W programie – o kuchni tradycyjnej na Podlasiu oraz o działalności kijowskiego zespołu „Buttia”.
Za kwotę ponad 2 mln zł, głównie dzięki dotacjom rządowym, władze gminy Milejczyce budują w Rogaczach dużą remizę OSP.
W Wólce Wygonowskiej w gm. Orla odsłonięto we wtorek pomnik upamiętniający Kodeks supraski – cenny zabytek piśmiennictwa słowiańskiego.
Członkowie Koła Gospodyń Wiejskich w Dobrowodzie przygotowali fragment sztuki teatralnej Mikołaja Roszczenki „Buwało i nyni”. W programie – o przygotowaniach do wystawienia sztuki w Kleszczelach. Ponadto o sytuacji nauczania języka ukraińskiego w Polsce powie Marek Syrnyk, przewodniczący Fundacji Prosvita.
Za nami VII Podlaska Ukraińska Konferencja Naukowa „Rola miast w dziejach Podlasia”. W tym roku jej obrady odbywały się Bielsku Podlaskim i Kleszczelach.
We wtorek w Rogaczach odbyło się pierwsze zebranie informacyjne w sprawie budowy w okolicy dużych kurników.
Prowadzący:
Ludmiła Łabowicz