Radio Białystok | Felieton | Przypadki radnego Cieślukowskiego - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Przypadki radnego Cieślukowskiego - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Cezary Cieślukowski, pochodzący z Suwałk radny wojewódzki PSL, przyjął zlecenie od Białostockiego Centrum Onkologii na opracowanie projektu przebudowy apteki przyszpitalnej i specjalistycznych pracowni.

Cezary Cieślukowski
Cezary Cieślukowski

Przypadki radnego Cieślukowskiego. Felieton Tomasza Kubaszewskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Szkopuł w tym, że BCO podlega pod sejmik, którego Cieślukowski jest członkiem. Dwuznaczność sytuacji zauważył wojewoda podlaski, domagając się wyjaśnień w tej sprawie. Radnym nie wolno bowiem zarabiać w instytucjach, nad którymi sprawują nadzór. W karierze Cieślukowskiego dwuznaczności było zresztą więcej. Na przykład w latach 2008-2010 jako przewodniczący rady nadzorczej Agencji Rozwoju Regionalnego "Ares" w Suwałkach wziął z tej instytucji wiele zleceń na łączną kwotę 32 tys. zł. A przewodniczący rady jest od tego, by daną instytucję kontrolować, a nie w niej zarabiać. 

Z kolei w 2012 roku jako członek zarządu województwa podlaskiego z nadania Platformy Obywatelskiej kierował jednocześnie Lokalną Grupą Rybacką w Suwałkach. To wzbudziło podejrzenia samego ówczesnego marszałka województwa Jarosława Dworzańskiego, bo grupa rybacka pozostaje pod częściową kontrolą zarządu województwa. Wychodziłoby więc na to, że Cieślukowski kontroluje samego siebie. 

Rok później z wnioskiem o odwołanie suwalczanina z zarządu województwa wystąpiło Centralne Biuro Antykorupcyjne, które przyjrzało się jego oświadczeniom majątkowym. Cieślukowski najpierw wykonywał różne, płatne rzecz jasna, zlecenia na rzecz instytucji działających na Suwalszczyźnie, a potem, już jako członek zarządu, podpisywał decyzje o przyznaniu im unijnych środków. Po tym wniosku Cieślukowskiego z zarządu województwa odwołano, a on sam niebawem zmienił barwy na PSL. Wciąż jest więc na górze. 

Już w obecnej kampanii wyborczej zasłynął z tego, że w jego spocie wystąpił prezes narciarskiego Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji "Szelment" Paweł Żuk, wychwalający przymioty kandydata. Dla niezorientowanych dodajmy, że Żuk pełni swoją funkcję z nadania PSL. Ale narty z polityką nic wspólnego nie mają. Choć lepiej byłoby pewnie powiedzieć, że nie powinny mieć. 

Na swoim plakacie Cieślukowski zamieścił hasło "Czyny, nie słowa". No właśnie. Tyle od lat się o nim mówi, a on wciąż robi swoje.

| red: mik, aryStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Prokurator Alicja Horn" Tadeusz Dołęga-Mostowicz


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok