Radio Białystok | Felieton | Bil-Jaruzelski stawia na propagandę - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Bil-Jaruzelski stawia na propagandę - felieton Tomasza Kubaszewskiego


Włodzimierz Lenin uważał film za najważniejszą ze sztuk. Ale nie z racji piękna prezentowanych obrazów, walorów poznawczych czy dostarczanych wzruszeń, lecz ze względów propagandowych. Chodziło przede wszystkim o zwalczanie wrogów sowieckiej władzy.

xy - Fotolia.com
xy - Fotolia.com

Bil-Jaruzelski stawia na propagandę - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Na ekrany jedynego w Suwałkach kina - Cinema-Lumiere wszedł film "Polityka" Patryka Vegi.  Dzień w dzień odbywa się aż sześć projekcji, czyli, na przykład w poniedziałek, więcej niż pozostałych filmów razem wziętych. A kino ma trzy sale.  

Cinema-Lumiere należy do białostockiej spółki Lumiere. Jej prezesem jest nie kto inny, jak były lider w woj. podlaskim następczyni leninowskiej Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej , czyli Sojuszu Lewicy Demokratycznej - Krzysztof Bil-Jaruzelski. Obecnie - dodajmy - kandydat Koalicji Obywatelskiej do Sejmu.

W potęgę kina uwierzył już wcześniej, bo jesienią ubiegłego roku, kiedy to jego firma organizowała, jak to mówią "po wioskach", specjalne pokazy "Kleru" Smarzowskiego. Spodziewanego efektu wyborczego ten najgorszy moim zdaniem film w dorobku reżysera nie przyniósł. Podobnie będzie z tak szumnie zapowiadaną "Polityką". Zresztą, po pierwszych recenzjach w antyrządowych mediach widać, jak Vega bardzo zawiódł salony III RP.  Przez chwilę mógł łudzić się, że tam się dostanie, ale chyba nic z tego. Wróci zapewne do roli wyśmiewanego twórcy filmów dla masowej publiczności.

Ciekawi mnie bardzo, czy mimo to Krzysztof Bil-Jaruzelski, a właściwie kierowana przez niego firma, także z "Polityką" wyruszą w teren?  Lenin powiedział też ponoć, iż partia ma obowiązek stosować wszelkie środki dla przezwyciężenia mętnych poglądów.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Na Dobrzyńskim nie zostawiali suchej nitki, a teraz jakby nigdy nic - felieton Tomasza Kubaszewskiego

2.09.2019, 11:33

Jak niewiele trzeba, żeby stać się ulubieńcem mediów tzw. głównego nurtu. Wystarczy zrobić coś anty PiS. W gruncie rzeczy, wszystko jedno co.


Polityczne baśnie na placu pełnym dzieci - felieton Tomasza Kubaszewskiego

26.08.2019, 12:07

Obywatele zaatakowali mojego wnuka. Zresztą nie tylko mojego, bo inne dzieci również. Na placu Marii Konopnickiej w Suwałkach, gdzie wypoczywają i bawią się całe rodziny, pojawiła się wystawa składająca się z kilkunastu dużych tablic. Ma dokumentować protesty, jak to określono, "obywateli" przeciwko obchodzeniu miesięcznic smoleńskich.


Inwestycyjne problemy - felieton Tomasza Kubaszewskiego

19.08.2019, 09:28

Jeżeli rolnicy mają rację, to po prostu pachnie to kryminałem.


Synowie dwaj i budowniczy przyjaźni polsko-radzieckiej - felieton Tomasza Kubaszewskiego

12.08.2019, 09:33

Koalicja Obywatelska ujawniła niektórych kandydatów w zbliżających się wyborach do Sejmu. Kandydują syn prezydenta Białegostoku i syn byłego premiera z SLD.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Gwiazdka z Książką

"Drogi Święty Mikołaju" Nataszy Sochy i Magdy Mazur

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok