Radio Białystok | Felieton | Sojusznicy Rosji - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Sojusznicy Rosji - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Mieszkańcy Suwałk są zmęczeni polskim totalitaryzmem - powiedział portalowi Prawda.ru Władimir Olenczenko, członek Rosyjskiej Akademii Nauk. I zasugerował, by przeprowadzić referendum w sprawie przynależności państwowej tego miasta do Rosji.

twixx, Fotolia.com
twixx, Fotolia.com

Sojusznicy Rosji - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Takie rozważania pojawiły się po opublikowanym niedawno przez jedną z polskich gazet tekście poświęconym obwodowi kaliningradzkiemu, a ściślej - problemom tego regionu w czasach pandemii. Pod publikacją ukazały się komentarze internautów, typu: „a może mieszkańcy będą chcieli przyłączenia do Polski”, albo: „lepiej byłoby przyłączyć Królewiec do Polski”. Na podstawie tych wpisów rosyjskie media orzekły, że Polacy domagają się przyłączenia obwodu i w ramach retorsji wspomniały o Suwałkach.

Oczywiście należałoby na te dyrdymały spuścić zasłonę milczenia, ale czemu akurat uczepili się tych Suwałk? Czyżby czytali to, co niektórzy miejscowi radni wypisują na portalach społecznościowych? Albo niektórzy nauczyciele, w tym jeden zajmujący się jednocześnie harcerstwem i uprawiający internetowy polityczny trolling na skalę przemysłową? A może prześledzili pełne narzekań na dzisiejszą rzeczywistość wypowiedzi przedstawicieli władz miasta? No i pewnie przeanalizowali najnowszą historię Suwałk, z której jak nic wynika, że Polska Zjednoczona Partia Robotnicza nigdy tak naprawdę władzy tu nie oddała – ani w sensie politycznym, ani – dajmy na to – ekonomicznym.

Tak, na tej podstawie można dojść do wniosku, że ci ludzie "polskim totalitaryzmem", polskim rządem są zmęczeni. I zapewne u Władimira Władimirowicza Putina czuliby się znacznie lepiej.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Zapomnieli o Janie Pawle II - felieton Tomasza Kubaszewskiego

14.04.2020, 09:31

Statek "Tryton" zniknie przynajmniej na cztery lata z jeziora Wigry. Zastąpi go inna jednostka. To tak dziwaczne rozwiązanie, że trudno chyba o dziwaczniejsze.


Władza zaraża, nie te nauczycielki, nie ta telewizja - felieton Tomasza Kubaszewskiego

6.04.2020, 13:10

To była tylko kwestia czasu, kiedy ktoś napisze czy powie, że rządzący nie tylko fałszują statystyki, przez co Polska nie przoduje w liczbie zachorowań, albo nawet w liczbie zgonów, że nie przewidzieli epidemii, powiedzmy, rok temu, nie wykupując respiratorów z całego świata i nie budując szpitali zakaźnych w każdej wsi, ale że bezpośrednio tych Polaków zarażają.


Wybory prezydenckie - dziwny zbieg okoliczności - felieton Tomasza Kubaszewskiego

31.03.2020, 14:51

- Ważniejsze wybory, czy życie ludzkie? - pyta retorycznie prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz. I dodaje: "nic się nie stanie, jeśli te wybory przełożymy". No bo przecież odbywająca się raz na pięć lat elekcja prezydenta kraju, to nic wielkiego. To wszak nie wybory prezydenta Suwałk...
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok