Radio Białystok | Felieton | Radio burmistrza i augustowskie molo - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Radio burmistrza i augustowskie molo - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Ten bohaterski czyn jakoś szerszej publiczności umknął. Oczywiście za wyjątkiem pewnej gazety, na którą zawsze w tego typu sytuacjach można liczyć.

fot. Fotolia
fot. Fotolia

Felieton Tomasza Kubaszewskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


O co chodzi? O wpis na portalu społecznościowym burmistrza Bielska Podlaskiego dotyczący sytuacji w radiowej Trójce. Cytuję fragment: "Jestem patriotą! Dziś w samochodzie usunąłem z pamięci Polskie Radio Program 3. I zachęcam innych, żeby to zrobili. Za tzw. komuny nagrywałem na pseudogrundiga piosenki tam puszczane. Kasety mam nadal, muzyka jest ponadczasowa. Radia już nie ma".

Oczywiście nagrywanie na "pseudogrundiga" w czasach PRL było wyrazem patriotyzmu. Szczególnie tych wykonawców, których piosenek w ogóle nie prezentowano, bo władza zakazała.

A w czasach późniejszych, gdy z Trójki próbowano zrobić muzyczną sieczkarnię też się nagrywało, czy się nie nagrywało? A wtedy, kiedy w 2009 roku władza PO-PSL wywalała Krzysztofa Skowrońskiego, który rozgłośni przywrócił dawny blask, ale był z innego politycznego rozdania? A w 2013, gdy Trójka razem z prezydentem Bronisławem Komorowskim promowała słynnego orła wykonanego z czekolady, zaś dziennikarze tej rozgłośni masowo otrzymywali państwowe ordery? No, to już był patriotyzm najwyższych lotów... . Wszystko należało nagrywać. I teraz można sobie to odtwarzać do woli.

W Augustowie z kolei, w głowie byłego działacza Unii Wolności i obecnego uczestnika antyrządowych pikiet, narodził się pomysł, by zmienić nazwę znajdującego się w tym mieście mola radiowej Trójki. Bo, jak napisał, to "wstydliwa nazwa".

Nikomu chyba nie trzeba tłumaczyć, że bez samochodowego radia burmistrza Bielska Podlaskiego i bez Augustowa Trójka sobie nie poradzi.

| red: mik

Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok