Radio Białystok | Felieton | Kobiecy, czyli wulgarny? - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Kobiecy, czyli wulgarny? - felieton Tomasza Kubaszewskiego

autor: Tomasz Kubaszewski

8.03.2021, 13:46, akt. 13:48

W lokalnym portalu wyczytałem, że w niedalekim od naszego województwa Olecku sąd odstąpił od wymierzenia kary aktywistce strajku kobiet, która 11 listopada ubiegłego roku wywieszała plakaty i banery w miejscu publicznym bez zgody właściciela terenu.

Protest kobiet, fot. Paweł Wądołowski
Protest kobiet, fot. Paweł Wądołowski

Kobiecy, czyli wulgarny? - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Portal dodaje, że na owych plakatach i banerach znajdowały się "hasła pro-kobiece". Myślałem, że w dalszej części informacji znajdę szczegóły, jakie konkretnie, ale się rozczarowałem. Musiałem poszukać na własną rękę. I znalazłem relację z 11 listopada innego już portalu. Ze znajdujących się tam zdjęć wynika, że niemal pół parku w centrum miasta obwieszono różnego rodzaju plakatami. Wśród tych "kobiecych" były na przykład takie: "Kobiety do gotowania! Udusimy dzisiaj kaczkę!", a także charakterystyczne już gwiazdki oznaczające "j... PiS". Gratuję, jeśli z tym słowem na "j" komuś kojarzy się kobiecość.

Ta sprawa będzie miała zresztą swój ciąg dalszy już w Sądzie Okręgowym w Suwałkach, pod który Olecko podlega. Bo aktywistka nie jest zadowolona z wyroku. Sąd wprawdzie nie wymierzył jej kary, ale mimo wszystko uznał za winną.

Odwoływać się nie zamierza natomiast dwoje suwalczan, których miejscowa policja obwiniła o podśpiewywanie podczas demonstracji cytowanego już wcześniej hasła dotyczącego partii rządzącej. A podśpiewywali do czegoś, co stworzył niejaki Cypis - stosunkowo młody człowiek z Inowrocławia, składający częstochowskie rymy niemal wyłącznie z wulgaryzmów. "Walić, wciągać, łykać, pić/ja bez tego nie mogę żyć" – coś takiego napisał na przykład parę lat temu. Niedawno w jednym z lewicowych portali stwierdził, że obecnie protestującym kobietom przydałby się „taki protest song”. Chodzi oczywiście o ten dotyczący PiS-u. Refren składa się z siedmiu słów, z czego trzy są wulgarne. Ale protestujący to podchwycili. No cóż, każdy ma taki protest song, na jaki zasługuje.

A odwołania w suwalskiej sprawie nie będzie, gdyż skończyło się na naganie, czyli w gruncie rzeczy na niczym. Sama policja o to wnioskowała. W takim razie po co było całą sprawę w ogóle zaczynać? Nie lepiej w trakcie demonstracji zatkać uszy?

Mówię o tym wszystkim, bo w pewnym sensie fascynuje mnie, jak media relacjonują tego typu sprawy. "Hasła pro-kobiece""walić, wciągać, łykać, pić"... . Niektórym dziennikarzom to ewidentnie się podoba.

| red: mik

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z AndroidemStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
Zatrzymanie "kurierów" przewożących migrantów w Piątnicy koło Łomży, fot. Paweł Wądołowski
24.11.2021, 06:57, akt. 07:05

"Kurier" - felieton Adama Dąbrowskiego22.11.2021, 11:24, akt. 23.11.2021, 20:08

Kurdej-Szatan do Augustowa! - felieton Tomasza Kubaszewskiego
fot. Joanna Szubzda
26.10.2021, 14:49, akt. 28.10.2021, 20:35

Psychologia stanu wyjątkowego - felieton Miłki Malzahn


fot. Sylwia Krassowska
22.10.2021, 14:59, akt. 15:13

Eurotydzień - felieton Marka Gąsiorowskiegoźródło: pixabay.com
16.10.2021, 07:41, akt. 07:46

Kura protestacyjna - felieton Miłki Malzahn
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok