Radio Białystok | Felieton | Fiksum-dyrdum krąży nad Polską - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Fiksum-dyrdum krąży nad Polską - felieton Tomasza Kubaszewskiego

autor: Tomasz Kubaszewski

14.11.2022, 13:52, akt. 13:54

No i mamy problem. Otóż aż 85 procent uczniów, choć nie do końca wiadomo, czy w całym regionie, czy tylko w Białymstoku uczęszcza na lekcje religii. To jest ponoć "ewenement w skali kraju, wbrew trendom w Polsce".

Czarny marsz w Białymstoku, fot. Sylwia Krassowska
Czarny marsz w Białymstoku, fot. Sylwia Krassowska


0:00
0:00
Fiksum-dyrdum krąży nad Polską - felieton Tomasza Kubaszewskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

W stolicy naszego regionu pojawiła się furgonetka z napisem "Żegnaj religio!". Wysiadło z niej kilka osób działającym w ramach Strajku Kobiet. Mówiły m.in. o tym, że na lekcjach religii używa się zakazanego już ponoć słowa "homoseksualizm", uczy się, iż należy leczyć to elektrowstrząsami, a kobietom usuwać łechtaczki. Jest tam też wpajana nienawiść do środowisk LGBT i w ogóle do bliźnich.

A przecież nikt tak jeszcze w Polsce nie emanował miłością, jak Strajk Kobiet podczas swoich demonstracji. Te czułe "wyp... " i "jeb...", te ataki na kościoły. Po prostu uczucia w czystej postaci.

Jedna z aktywistek narzekała też w Białymstoku, że dzieci są w szkołach zaszczuwane z powodu "niecispłciowej" tożsamości. Takiego słowa w języku polskim nie ma. Ale w genderowej nowomowie istnieje. W sumie nie każdy musi je rozumieć. Tak jak na przykład dawne fiksum-dyrdum.

A "niecispłciowość" oznacza, że taki uczeń na pierwszych trzech lekcjach uważa się za chłopca, a na trzech kolejnych za dziewczynę. Ze wszelkimi tego konsekwencjami, z korzystaniem z toalet włącznie.

Krążące nad Polską fiksum-dyrdum sprawia, że o swoim negatywnym stosunku do religii i Kościoła koniecznie muszą poinformować opinię publiczną wszelkiej maści celebryci. Ostatnio uczyniło to dwóch bardzo znanych muzyków. Pewnie bez tego płyty im nie wydadzą, albo ich piosenek nie zagrają w niektórych radiostacjach. W przypadku jednego nawet się nie zdziwiłem, bo od początku kariery był sztucznie lansowany. Ale drugi, pochodzący zresztą z naszego regionu, swoją pozycję zawdzięczał talentowi. Czyżby wena się wyczerpała i też potrzebny był dodatkowy lans?

Rozumiem, że alternatywa jest taka: albo kupuje się powyższe z całym dobrodziejstwem inwentarza, albo uczęszcza się na religię. Niech każdy sam sobie wybierze.

| red: kap

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Szykuje się powtórka z rozrywki - felieton Tomasza Kubaszewskiego

8.11.2022, 12:40

Postępowa ludzkość ma kolejny problem. To ogrodzenie, jakie powstaje na granicy Polski z obwodem kaliningradzkim, czyli z Rosją, jakby kto nie wiedział. Jedni już krzyczą, że to nie humanitarne. Inni, iż za wcześnie na tego typu działania. Kolejni - że za późno.


Sztuka mięsa w suwalskiej galerii - felieton Tomasza Kubaszewskiego

31.10.2022, 09:23

Bardzo rozbawiła mnie informacja, że pewien obraz holenderskiego abstrakcjonisty, składający się z linii poziomych i pionowych, przez 75 lat wisiał w muzeum do góry nogami. Ale pewnie ludzie i tak cmokali z zachwytu, dostrzegali wyjątkową głębię i wyjątkowe przesłanie.


Mural zamiast remontu - felieton Tomasza Kubaszewskiego

24.10.2022, 11:59

Sprawdziłem na swoim osiedlu, co dzisiaj ludzie wypisują na ścianach bloków. Na przykład "SKS Wigry Suwałki". Albo, że Wicia, delikatnie rzecz ujmując, źle się prowadzi. Można znaleźć też sporo jakichś nieczytelnych, niezrozumiałych znaków. Ale generalnie tych napisów jest znacznie mniej niż kiedyś. Ludzie przenieśli się do internetu. Tam każdy wypisuje, co tylko do głowy mu przyjdzie.


Naraził nas na duże niebezpieczeństwo - felieton Tomasza Kubaszewskiego

17.10.2022, 11:46

Dziwię się, że jeszcze nikt w naszym regionie nie wystąpił z inicjatywą dotyczącą upamiętnienia Jerzego Urbana, byłego rzecznika komunistycznego rządu, a w okresie III RP właściciela pewnego tygodnika. Choćby organizatorzy marszów proaborcyjnych i ich uczestnicy.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
fot. PRB
6.05.2024, 14:59, akt. 7.05.2024, 12:09

Balkon z widokiem na areszt - felieton Marka Gąsiorowskiego

źródło: stock.adobe.com
8.01.2024, 11:52, akt. 9.01.2024, 08:04

Na cześć Nikodema Dyzmy? - felieton Tomasza Kubaszewskiego
fot. Sylwia Krassowska
27.11.2023, 10:39, akt. 29.11.2023, 09:08

A wszystko było ustalone... - felieton Tomasza Kubaszewskiegoźródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok