Radio Białystok | Felieton | Różne przymiotniki cisną się na usta - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Różne przymiotniki cisną się na usta - felieton Tomasza Kubaszewskiego

autor: Tomasz Kubaszewski

5.06.2023, 10:34, akt. 6.06.2023, 13:10

W tej sprawie wszystko jest ogromne. Ponad 280 milionów uszczupleń w podatku VAT, ukryty majątek o wartości 646 milionów, zabezpieczone przez prokuraturę mienie wyceniane na 22 miliony, w tym dwie wille z basenami na jednej z najbardziej atrakcyjnych i najdroższych greckich wysp. Ogromna była też kariera suwalskiego przedsiębiorcy Dariusza M. I ogromny upadek.

fot. Fotolia.com
fot. Fotolia.com


0:00
0:00
Różne przymiotniki cisną się na usta - felieton Tomasza Kubaszewskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Potwornie bogaty zrobił się niemal z roku na rok, kiedy razem z pewnym Łotyszem zajął się handlem paliwem. Wcześniej o Dariuszu M. słyszało tylko wąskie grono kibiców piłkarskich, bo kiedyś uprawiał tę dyscyplinę sportu, a potem stał się działaczem klubu Wigry. Aż tu nagle objawił się jako pierwszy mecenas niemal wszystkiego, co się w mieście działo. No i znowu można mówić o czymś ogromnym, niech każdy sam sobie to nazwie. A chodzi o to, że gdy ktoś - jak twierdzi prokuratura - nagminnie łamie prawo, na afisz się nie pcha. No chyba, że ma pewność, że w systemie stworzonym przez III RP żadnego zagrożenia nie ma. A choć służby skarbowe i prokuratura zajęły się sprawą firmy Dariusza M. już za poprzednich rządów, jednak pierwsze zarzuty usłyszał dopiero pod koniec 2016 roku.

W minionym tygodniu to śledztwo wzbogaciło się o jeszcze jeden wątek. Dotyczy on żony pana M., byłej sędzi. Miała m.in. przejąć na swoje rachunki bankowe 10 milionów złotych pochodzących z przestępstwa. Tu też różne przymiotniki cisną się na usta. Powtarzam - była sędzia!

Nie sposób też nie zauważyć, że ogromnie dużo czasu minęło od chwili, gdy organy ścigania tym się zajęły. Ja tam bym z aktem oskarżenia się pośpieszył. Bo jeśli wrócą do władzy ci, którzy przymykali oczy na kombinacje z VAT-em, to różnie sprawy mogą się potoczyć.

| red: kap

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Posłuchajcie Kozielskich - felieton Tomasza Kubaszewskiego

29.05.2023, 12:13

Jak coś nie pasuje do obrazka, to dla niektórych nie istnieje. Czy ktoś widział w tzw. opozycyjnych mediach wypowiedzi rodziny Kozielskich, mieszkającej w Rudawce, tuż przy granicy z Białorusią? Nikt nie mógł widzieć, bo tego po prostu nie było.


Zabawa w sprawiedliwość - felieton Tomasza Kubaszewskiego

22.05.2023, 13:27

Nasze sądy odnotowały kolejny sukces. Po 11 latach rozpatrywania sprawy wójta gminy Płaska i wydaniu 9 wyroków, wszystko wraca do ponownego rozpatrzenia, czyli zaczyna się od początku. Zabawa trwa w najlepsze. Szkoda, że czyimś kosztem.


Ten rajd się nie skończył - felieton Tomasza Kubaszewskiego

15.05.2023, 11:36

Minister Przemysław Czarnek tak naciskał na pedały, że mało kto mógł za nim nadążyć. Opowiadali mi o tym policjanci, którzy zabezpieczali rowerowy rajd śladem Jana Pawła II. Odbyło się to w okolicach jeziora Wigry.


Finansowe eldorado - felieton Tomasza Kubaszewskiego

8.05.2023, 12:30

Kto, jak kto, ale władza samorządowa w naszym regionie narzekać nie może. Stopa życiowa rośnie jej w stopniu dla obywateli niedostępnym.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
NIETEATR Zrobie co zechce

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI


źródło: stock.adobe.com
8.01.2024, 11:52, akt. 9.01.2024, 08:04

Na cześć Nikodema Dyzmy? - felieton Tomasza Kubaszewskiego
fot. Sylwia Krassowska
27.11.2023, 10:39, akt. 29.11.2023, 09:08

A wszystko było ustalone... - felieton Tomasza Kubaszewskiego
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok