Radio Białystok | Felieton | Ten rajd się nie skończył - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Ten rajd się nie skończył - felieton Tomasza Kubaszewskiego

autor: Tomasz Kubaszewski

15.05.2023, 11:36, akt. 11:38

Minister Przemysław Czarnek tak naciskał na pedały, że mało kto mógł za nim nadążyć. Opowiadali mi o tym policjanci, którzy zabezpieczali rowerowy rajd śladem Jana Pawła II. Odbyło się to w okolicach jeziora Wigry.

fot. Iza Kosakowska
fot. Iza Kosakowska


0:00
0:00
Ten rajd się nie skończył - felieton Tomasza Kubaszewskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Rajd był tylko dodatkiem do kongresu Ruchu "Europa Christi" poświęconego m.in. wychowaniu. A ten akurat minister ma w tej kwestii wiele do powiedzenia. Za tzw. lex Czarnek, czyli przepisy dające rodzicom większy wpływ na to, co dzieje w szkołach z ich dziećmi, został wyklęty przez postępową ludzkość. A chodzi przede wszystkim o to, by nie dochodziło do sytuacji, jak na przykład w podsuwalskim Płocicznie, gdzie 8-letnim uczniowie poszli na film promujących ideologię LGBT. 

W rozmowie z naszym radiem minister Czarnek zauważył, że zgodę na coś takiego rodzice wyrażają często z niewiedzy. Bo niektórym nawet pewnie do głowy nie przyjdzie, że w animowanym filmie dla dzieci mogą pojawić się jakieś niewłaściwe treści. No to już powinno przyjść. Jak kiedyś mówiłem na tej antenie, takich filmów jest coraz więcej. 

W tym samym rajdzie rowerowym uczestniczył też wójt gminy Suwałki, na terenie której owa szkoła się znajduje. Nie słyszałem, aby podjął w tej kwestii jakiekolwiek działania. Wójt też pewnie postępowy, a w ramach kontestowania ministra pomylił publicznie jego imię. 

Właściwie to trudno powiedzieć, z czego wynika opór przed nadaniem rodzicom większych uprawnień. No przecież chyba nie z niewiary w ich możliwości intelektualne, prawda? A może jednak z przekonania, jak to ujął niedawno pewien znany polityk, że "chleją, biją swoje dzieci, biją kobiety i pracą się nie zhańbili od wielu lat"?

Minister Czarnek powiedział w Wigrach, że podczas rajdu mógłby jechać ze znacznie większą intensywnością i nie dał z siebie wszystkiego. Dotyczy to – zdaje się – nie tylko rajdu. Bo choć prezydent "lex Czarnek" zawetował, batalia toczy się dalej. 

| red: mik

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem
ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP - KONCERT PRAWYKONAŃ

REKLAMA
Maraton Bluesa 2023

REKLAMA
OiFP SCHÖNBERG | BRAHMS | CHOPIN | BEETHOVEN | RECITAL FORTEPIANOWY

REKLAMA
OiFP TIDES AND TIMES

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa

Niebieski Mikrofon 2023
fot. Sylwia Krassowska
27.11.2023, 10:39, akt. 29.11.2023, 09:08

A wszystko było ustalone... - felieton Tomasza Kubaszewskiego
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok