Radio Białystok | Galerie | Uczniowie OHP z województwa podlaskiego rywalizowali w Wasilkowie o miano najlepszego kucharza [zdjęcia]

Uczniowie OHP z województwa podlaskiego rywalizowali w Wasilkowie o miano najlepszego kucharza [zdjęcia]

autor: Marcin Mazewski

9.04.2019, 16:12, akt. 17:09

Ten zawód to dla nich szansa na dobrą pracę i rozwój pasji. Uczniowie Ochotniczych Hufów Pracy z Podlaskiego rywalizowali w Wasilkowie o miano najlepszego kucharza. Gotowali w dwuosobowych zespołach.

Wojewódzki Konkurs "Najsprawniejszy w zawodzie - kucharz" w Wasilkowie, fot. Marcin Mazewski
Wojewódzki Konkurs "Najsprawniejszy w zawodzie - kucharz" w Wasilkowie, fot. Marcin Mazewski

Uczniowie OHP z województwa podlaskiego rywalizowali w Wasilkowie o miano najlepszego kucharza - relacja Marcina Mazewskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


- To okazja do weryfikacji umiejętności, możliwość sprawdzenia się i porównania z innymi uczniami; taki przedwczesny egzamin z zawodu. Młodzież uczy się pracy w zespole, samodyscypliny i otwartości na wyzwania, wszystko to będzie im później niezbędne w pracy w zawodzie - mówi kierownik Zespołu Kształcenia i Wychowania PWK OHP w Białymstoku Ewa Kosińska.

Przygotowane dania oceniali szefowie kuchni: Maciej Tomaszewski i Robert Biercewicz. Obydwaj podkreślali, że nie brakuje pracy dla kucharzy w naszym regionie.

- Jest duże zapotrzebowanie na ludzi, którzy chcą się rozwijać - a hufce co roku zapewniają takich pracowników. Mimo to rynek wciąż nie jest nasycony - mówi Maciej Tomaszewski.

Uczestnicy konkursu oprócz przygotowania potraw, pisali także test z wiedzy o zawodzie i BHP. Suma punktów decydowała o zwycięstwie.

Najlepiej wypadł duet Maria Magdalena Stary i Klaudia Chludzińska z OHP w Białymstoku. Dziewczyny będą reprezentować województwo podlaskie w ogólnopolskim finale w Gołdapi. Drugie miejsce zajęły Paulina Sienicka i Kinga Zabuska - OHP Zambrów. Trzecie miejsce przypadło Darii Dzięgielewskiej i Magdalenie Boryszewskiej - OHP Łomża.

| red: mag

ZOBACZ TEŻ:


Klops - przepis Anny Malinowskiej ze wsi Niewino Borowe

5.04.2019, 14:45

Klops - przepis Anny Malinowskiej ze wsi Niewino Borowe


Wielkanocne potrawy podlaskich gospodyń w Korycinach [zdjęcia]

31.03.2019, 09:03

70 kół gospodyń wiejskich z naszego regionu prezentowało swoje potrawy, wypieki i dekoracje wielkanocne. To rekordowa liczba uczestników w konkursie wielkanocnym w Korycinach koło Siemiatycz.


"Sąsiedzi przy stole" - konkurs kulinarny w Suwałkach

9.09.2018, 19:11

Pieczone udko kaczki i glazurowana marchew, kapuśniak, prażone w miodzie buraki oraz galareta słodko-kwaśna z nóżek i głowizny, a do tego deser malinowy - to dania, które królowały podczas odbywającego się po raz piąty w Suwałkach międzynarodowego konkursu kulinarnego „Sąsiedzi przy stole”.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Kult" Łukasza Orbitowskiego

RadioRower


NAGY BAND live, fot. Monika Kalicka
6.10.2019, 11:42, akt. 19:55

Koncert live - Nagy Band [zdjęcia]
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok