Radio Białystok | Galerie | Żubry Białystok rozbiły Sokół Międzychód 100:60 i awansowały do ćwierćfinału play-off [zdjęcia, wideo]

autor: Grzegorz Pilat, Robert Bońkowski

18.04.2019, 00:03, akt. 14:34

Po niespodziewanej porażce w Międzychodzie 78:83, by wyłonić drużynę, która awansuje do trzeciej rundy play-off potrzebny był dodatkowy mecz. W Białymstoku Żubry ostatecznie pokonały przyjezdnych 100:60.

Żubry Białystok - Sokół Międzychód, 17.04.2019, fot. Joanna Szubzda

Zdecydowana przewaga od początku meczu

Podopieczni Tomasza Kujawy od samego początku zaczęli zdecydowanie przeważać. Rzuty za trzy punkty, osobiste i zbiórki sprawiły, że Żubry po pierwszej kwarcie prowadziły z Sokołem 23:9.

W spotkaniu w Międzychodzie, w którym Żubry niespodziewanie przegrały zawiodła przede wszystkim skuteczność. Nie zabrakło jej w środowym (17.04) spotkaniu. Po drugiej kwarcie koszykarze Tomasza Kujawy prowadzili 46:25.

Głośny doping gości

Atmosfera meczu udzieliła się również kibicom. Na wyróżnienie zasłużyli sympatycy przyjezdnych, którzy w małej grupce nieustannie dopingowali swoją drużynę.

Po trzeciej kwarcie jeszcze wyraźniej gospodarze utwierdzili się na prowadzeniu. Oprócz dobrej skuteczności kluczowa dla losów tego meczu była dobra gra w obronie Żubrów Białystok. Po trzech kwartach białostoczanie prowadzili 71:44.

100 punktów i mecz z Jelenią Górą

Żubry Białystok zdobyły ostatecznie 40-punktową przewagę nad przyjezdnymi. Sokół Międzychód musiał uznać wyższość gospodarzy meczu. Drużyna prowadzona przez Tomasza Kujawę pokonała przeciwników 100:60.

Wygrywając spotkanie Żubry awansowały do ćwierćfinału rozgrywek play-off. W nadchodzącym meczu w sobotę (20.04) zmierzą się z Sudetami Jelenia Góra.

Po meczu trener Żubrów Białystok Tomasz Kujawa i zawodnik Jakub Lewandowski podziękowali kibicom za doping. Wypowiedzi trenera i zawodnika podlaskich koszykarzy do wysłuchania poniżej.

| red: mak, sk, rbon, zmj, mag

Podlaskie zespoły zagrały rewanże ze swoimi przeciwnikami. Tur wygrał w Kielcach z AZS UJK, a Żubry Białystok uległy w Międzychodzie Sokołowi.

Żubry i Tur ze zwycięstwami w drugiej rundzie play-off o koszykarską 1. ligę

6.04.2019, 09:18

To kolejny etap walki o koszykarską pierwszą ligę. W sobotę (6.04) koszykarze Żubrów Białystok i Tura Basket Bielsk Podlaski od wygranych rozpoczęli rywalizację w drugiej rundzie play-off.