Radio Białystok | Galerie | Jagiellonia Białystok otworzyła nowy ośrodek treningowy w Starosielcach [zdjęcia]

Jagiellonia Białystok otworzyła nowy ośrodek treningowy w Starosielcach [zdjęcia]

autor: Wojciech Szubzda

11.06.2019, 09:30, akt. 12.06.2019, 19:12

Trzy boiska, w tym jedno na zimę zadaszane i zaplecze z szatniami i administracją - tak wygląda ośrodek treningowy Jagiellonii Białystok, oddany we wtorek (11.06) oficjalnie do użytku. Będą tam trenowały nie tylko drużyny dziecięce i młodzieżowe, ale też zespół ekstraklasowy.

Otwarcie ośrodka treningowego Jagiellonii Białystok w Starosielcach, fot. Joanna Szubzda
Otwarcie ośrodka treningowego Jagiellonii Białystok w Starosielcach, fot. Joanna Szubzda

Jagiellonia Białystok otworzyła nowy ośrodek treningowy w Starosielcach - relacja Wojciecha Szubzdy

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


To pierwszy taki ośrodek białostockiego klubu

To pierwszy taki ośrodek białostockiego klubu. W marcu 2017 roku SSA Jagiellonia Białystok wygrała przetarg na 30-letnią dzierżawę terenów w  mieście, użytkowanych już wcześniej na cele sportowe. To ponad 3,5-hektarowa nieruchomość przy ul. Elewatorskiej na osiedlu Starosielce, gdzie w przeszłości działały miejscowe kluby sportowe Ognisko i Piast.

Teren był zaniedbany i wymagający poważnych nakładów finansowych, by ponownie mógł być użytkowany dla celów sportowych. Budowa ośrodka ruszyła w kwietniu 2018 roku. Powstały tam trzy boiska: jedno ze  sztuczną nawierzchnią, które na zimę będzie zadaszane specjalną halą  pneumatyczną, oraz dwa z murawą naturalną; jedno z nich jest  podgrzewane. Powstał też budynek z szatniami, salą treningową i  zapleczem socjalnym.

Inwestycja kosztowała blisko 19 mln zł brutto

Inwestycja kosztowała blisko 19 mln zł brutto; większość pieniędzy to wkład własny SSA Jagiellonia. 6,6 mln zł stanowi dofinansowanie z  resortu sportu i turystyki, pochodzące z funduszu rozwoju kultury  fizycznej. 

Przewodniczący Rady Nadzorczej SSA Wojciech Strzałkowski przypominał w  czasie wtorkowej uroczystości, że spółka od niemal 10 lat zabiegała o  pozyskanie terenów pod budowę ośrodka treningowego, jakiego dotąd nie  miała. Piłkarze grający w ekstraklasie trenowali od kilku lat w  podbiałostockich Pogorzałkach, zaś drużyny młodzieżowe w różnych  miejscach Białegostoku.

To na pewno duże osiągnięcie w historii klubu, ale na tym nie  zamierzamy kończyć. Będziemy się ubiegali dalej o pozyskanie terenów,  które będą mogły służyć nam na boiska treningowe dla akademii  piłkarskiej. Rozwój akademii piłkarskich i stawianie na rozwój młodzieży  jest najważniejszym elementem rozwoju polskiej piłki klubowej

- mówił Wojciech Strzałkowski.

- Dzięki funkcjonowaniu akademii piłkarskich polska piłka (nożna)  klubowa ma szanse wejść na wyższy poziom - dodała sekretarz stanu w  resorcie sportu i turystyki Anna Krupka. Zapewniała, że ministerstwo  stawia na "zrównoważony" rozwój infrastruktury sportowej. Poinformowała,  że w ciągu czterech lat przeznaczonych na ten cel będzie ponad 2 mld  zł, na budowę czy modernizację ok. 6 tys. obiektów.

Akademia Piłkarska Jagiellonii Białystok to obecnie trzynaście zespołów

Akademia Piłkarska Jagiellonii Białystok to obecnie trzynaście  zespołów, w których trenuje łącznie ponad trzysta chłopców i dziewcząt. - Ośrodek wszystko zmienia, bo do tej pory nie mieliśmy nic. Nie mieliśmy  żadnego boiska, teraz mamy trzy. Mamy coś swego, na czym będziemy mogli  szkolić, kształtować charaktery i talenty piłkarskie - powiedział dyrektor tej akademii Sławomir Kopczewski.

Przyznał, że przy takiej liczbie młodzieżowych zespołów, plus  pierwszy zespół i zespół rezerw, tej wielkości obiekt wszystkich  problemów nie rozwiązuje. - Natomiast cieszymy się i szanujemy to, co mamy - podkreślił.

W przyszłym tygodniu przygotowania do nowego sezonu piłkarskiej  ekstraklasy rozpocznie na tym obiekcie pierwszy zespół Jagiellonii,  który ma korzystać z boiska o naturalnej nawierzchni.

źródło: PAP | red: zmj, mag


Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Kibice Jagiellonii zadecydowali o wyglądzie sali treningowej klubu [zdjęcie projektu]

4.06.2019, 14:46

Sympatycy Jagiellonii Białystok w specjalnym plebiscycie zdecydowali o wyglądzie sali treningowej w nowo powstającym ośrodku Akademii Jagi. Głosami kibiców wybrana została propozycja nr 1. Wskazało ją ponad 50% głosujących.


Wiemy z kim Jagiellonia rozpocznie nadchodzący ligowy sezon - znamy terminarz ekstraklasy

3.06.2019, 18:03

Zespół prowadzony przez Ireneusza Mamrota w 1. kolejce zagra na wyjeździe z drużyną Arki Gdynia. Pierwszy mecz domowy zostanie rozegrany tydzień później z Rakowem Częstochowa.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

REKLAMA
Nissan

"Koniec świata" Andrzej Fiedoruk
Próba medialna spektaklu "Treny" w Teatrze Dramatycznym, fot. Sylwia Krassowska
KULTURA
9.10.2020, 06:42, akt. 11.10.2020, 08:28

"Treny" w Teatrze Dramatycznym [zdjęcia]
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok