Radio Białystok | Galerie | Fatalna gra i druga porażka z rzędu Ślepska Malow Suwałki - tym razem z Cuprumem Lubin [zdjęcia]

Fatalna gra i druga porażka z rzędu Ślepska Malow Suwałki - tym razem z Cuprumem Lubin [zdjęcia]

autor: Jacek Dąbrowski, Marcin Mazewski, Robert Bońkowski

30.11.2019, 23:00, akt. 1.12.2019, 08:02

W sobotę (30.11) swój kolejny mecz w Plus Lidze rozgrywali siatkarze Ślepska Malow Suwałki. Podjęli drużynę Cuprumu Lubin. Suwalczanie przegrali mecz 0:3.

30.11.2019 r., Ślepsk Malow Suwałki - Cuprum Lubin 0:3, fot. Marcin Mazewski
30.11.2019 r., Ślepsk Malow Suwałki - Cuprum Lubin 0:3, fot. Marcin Mazewski


0:00
0:00
Z trenerem Ślepska Suwałki rozmawia Jacek Dąbrowski | Pobierz plik.


0:00
0:00
Fatalna gra i druga porażka z rzędu Ślepska Malow Suwałki - tym razem z Cuprumem Lubin - relacja Jacka Dąbrowskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Kiepska gra i zdecydowana porażka Ślepska

Zespół gospodarzy, po ostatniej porażce 0:3 w Zawierciu, z dorobkiem 6 punktów zajmował przed starciem z Cuprumem 11. miejsce w tabeli Plus Ligi. Rywale z Lubina byli o pozycję niżej. W 9 meczach zgromadzili 5 punktów. W ostatnim spotkaniu Cuprum przegrał z AZS Indykpol Olsztyn (1:3).

W całym sezonie lubinianie wygrali dwa starcia. Obydwa zwycięstwa odnieśli na wyjazdach - ze Skrą Bełchatów i GKS-em Katowice, po 3:2. Do Suwałk pojechali z nadziejami na trzeci w sezonie sukces. 

Mecz rozpoczął się dla Ślepska bardzo źle, gospodarzom nie wychodziło praktycznie nic, a rywal wykorzystywał wszystko co było możliwe i I set zakończył się pogromem 25-12 dla gości. Kluczowym graczem w tej partii dla Cuprumu był Jakub Ziobrowski, który zdobył 9 punktów.

W drugiej partii rywale suwalczan długo utrzymywali przewagę 1-2-punktową, by w końcówce odskoczyć i wygrać do 21. Najbardziej wyrównana była trzecia część spotkania. Kilka razy suwalczanie wychodzili na prowadzenie. Niestety, od stanu 14-16, rywale zaczęli "uciekać". Pomimo ofiarnej walki do końca, najlepszy set w wykonaniu zespołu Andrzeja Kowala zakończył się porażką 22:25, a cały mecz 0-3 dla Cuprumu Lubin.

Zawodnikiem meczu został wybrany Jakub Ziobrowski (Cuprum Lubin).Drużyna prowadzona przez Marcelo Fronckowiaka zdobyła 42 punkty po ataku, przy 30 siatkarzy Ślepska Malow.

Po porażce, zespół Andrzeja Kowala spadł z 11. na 12. miejsce w tabeli. Lubinianie za pokonanie suwalczan dopisali do swojego konta 3 punkty i z 8 "oczkami" uplasowali się na 10. miejscu w Plus Lidze.Ślepsk Malow Suwałki: Bartłomiej Bołądź, Nicolas Szerszeń, Andreas Takvam, Łukasz Rudzewicz, Jakub Rohnka, Josua Tuaniga - Paweł Filipowicz (libero) - Cezary Sapiński, Adrian Stańczak (libero), Patryk Szwaradzki, Kevin Klinkenberg, Kacper Gonciarz, Wojciech Siek, Kamil Skrzypkowski.

Cuprum Lubin: Robinson Dvoranen, Bartłomiej Lipiński, Maksym Morozow, Przemysław Smoliński, Miguel Tavares Rodrigues, Jakub Ziobrowski - Jędrzej Gruszczyński (libero) - Filip Biegun, Maciej Gorzkiewicz, Kamil Maruszczyk, Bartłomiej Zawalski, Mateusz Sacharewicz Damian Domagała.


Andrzej Kowal (trener Ślepska): to był nasz najsłabszy mecz w Plus Lidze

Szkoleniowiec gospodarzy nie krył niezadowolenia z gry swoich zawodników. Powiedział po meczu, że jego drużyna zagrała bardzo źle i był to najsłabszy mecz suwalskiej drużyny w tym sezonie.

To był nasz najsłabszy mecz od momentu rozgrywania pierwszych sparingów przed początkiem sezonu. Zabrakło od początku meczu agresji wśród naszych chłopaków, takiej determinacji i sportowej złości. Dzisiaj widać było niepewność w szeregach naszego zespołu

- powiedział trener Ślepska Malow Suwałki Andrzej Kowal.


Jakub Ziobrowski (MVP meczu): znaliśmy słabe strony Ślepska

Jakub Ziobrowski, który został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu mówił po meczu, że zespół z Lubina był dobrze przygotowany i wiedział jak grać, by pokonać Ślepsk Malow.

Mieliśmy dobrą taktykę, wiedzieliśmy w kogo zagrywać, a w kogo nie. Wystarczyły kontrolne zagrywki. Pomogło nam to, że nie psuliśmy wielu piłek. Wydaje mi się, że Suwałki miały problem z atakiem po przyjęciu oraz w kontrze

- powiedział po zwycięstwie nad Ślepskiem Malow Suwałki, siatkarz Cuprumu Jakub Ziobrowski.


| red: zmj, maj, rbon


PRB
Aplikacja
Polskiego Radia Białystok
dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja
Polskiego Radia Białystok
dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Ślepsk Malow Suwałki przegrał mecz z Wartą Zawiercie - Jurajscy Rycerze wygrali 3:0

26.11.2019, 05:00

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki nie mieli dużo czasu na świętowanie zwycięstwa z AZS-em Olsztyn. We wtorek (26.11) grali mecz z Wartą Zawiercie. Beniaminek Plus Ligi musiał uznać wyższość gospodarzy.


Ślepsk Malow Suwałki ma halę za 37 mln zł [zdjęcia]

24.11.2019, 02:35

Władze miasta oraz prezes MKS Ślepsk Malow Suwałki otworzyli w sobotę (23.11) uroczyście halę widowiskowo-sportową Suwałki Arena. O godz. 14:45 rozegrany został w niej mecz ekstraklasy siatkarzy Ślepsk Malow Suwałki - Indykpol AZS Olsztyn.


Wojciech Winnik

22.11.2019, 11:17

- Wierzę w to, że w tej walce Dawida z Goliatem będzie jakaś niespodzianka - mówi Wojciech Winnik.


Siatkarze Ślepska Malow Suwałki wygrali 3:1 mecz z AZS-em Olsztyn [zdjęcia, wideo]

24.11.2019, 00:30

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki mają za sobą już 5 meczów w Plus Lidze. W sobotę (23.11) po raz pierwszy grali przed własną publicznością. Pokonali drużynę AZS Olsztyn 3:1.


ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


15. edycja Electrum Up To Date Festival, fot. Sylwia Krassowska
KULTURA
30.05.2024, 08:30, akt. 2.06.2024, 20:50

15. edycja Electrum Up To Date Festival [zdjęcia]


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok