Radio Białystok | Galerie | Opera i Filharmonia Podlaska rozpoczyna cykl letnich koncertów pod gwiazdami [zdjęcia]

Opera i Filharmonia Podlaska rozpoczyna cykl letnich koncertów pod gwiazdami [zdjęcia]

autor: Adam Klimiuk

8.08.2020, 10:41, akt. 22:18

Koncert "Słoneczna namiętność" otwiera cykl letnich spotkań w amfiteatrze Opery i Filharmonii Podlaskiej.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Trio Lontano w amfiteatrze Opery - relacja Adama Klimiuka

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Przez sześć kolejnych sobót melomani usłyszą dzieła znanych i cenionych kompozytorów. W pierwszą muzyczną podróż po Hiszpanii i Argentynie zabrało publiczność Trio Lontano.

Artyści opowiadali nam, że cieszą się z powrotu do regularnych koncertów dla publiczności i że muzyka łatwo wpadająca w ucho nie zawsze jest łatwa do zagrania. Z Anną Kamińską, Pawłem Polakiem i Grzegorzem Vytlacilem z rozmawiał Adam Klimiuk. A koncert Trio Lontano w amfiteatrze Opery i Filharmonii Podlaskiej odbył się w sobotę, 8 sierpnia.Koncert "Słoneczna namiętność" otwiera cykl spotkań pod gwiazdami w amfiteatrze OiFP - szczegółyKoncerty zaplanowano w otoczonym zielenią amfiteatrze.


Wśród tych naszych oczek wodnych, trawy, łąk, chcemy się spotkać z naszymi widzami. Jest to przede wszystkim ukłon w stronę najpiękniejszej muzyki. Takiej muzyki, która w czasach Mozarta była nazywana muzyką dnia, wykonywaną pod gołym niebem. I będą to utwory Dworzaka, Mozarta, Czajkowskiego i coś dla młodszych, czyli najpiękniejsze piosenki z naszych bajkowych musicali - opowiada rzecznik Opery Joanna Dolecka.


We wrześniu na scenę OiFP wraca musical "Jesus Christ Superstar", który miał białostocką premierę w lutym, ale przez wybuch epidemii artyści zdążyli zagrać tylko kilka spektakli.


Wracamy do tego super musicalu z genialną muzyką Lloyda Webbera. Z drugiej strony niesamowita, wrażliwa, pełna pasji inscenizacja Jakuba Wociala. Ta sama genialna obsada, ta sama cudowna scenografia. Dodam, że gramy tylko 15 spektakli i w reżimie pandemicznym, czyli tylko przy połowie widowni - dodaje Joanna Dolecka.


Pierwszy spektakl Jesus Christ Superstar, po wznowieniu - 19 września.


| red: zmj, lma

PRB
Aplikacja
Polskiego Radia Białystok
dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja
Polskiego Radia Białystok
dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Kultura w regionie - filmy, zatopione wsie i festyny

7.08.2020, 08:59

Komedie w Augustowie, produkcje koreańskie i "Włoskie wakacje" - to nasze filmowe propozycje na piątek. Poza tym warto wybrać się nad Zalew Siemianówka - tam dwudniowy festyn z historią w tle, a w Supraślu ostatnie wydarzenia SlowFest.


Koncert "Niech żyje muzyka" w Operze [zdjęcia]

21.06.2020, 00:41

Po kwarantannie Opera i Filharmonia Podlaska znów gościła u siebie publiczność. Na sobotnim koncercie pod hasłem "Niech żyje muzyka" zabrzmiały utwory klasyczne i rozrywkowe.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok