Radio Białystok | Galerie | Podlaskie przedsiębiorstwo Pronar otworzyło w Siemiatyczach centrum wystawowe

Podlaskie przedsiębiorstwo Pronar otworzyło w Siemiatyczach centrum wystawowe

autor: Adam Janczewski

14.05.2021, 16:52, akt. 19:56

Będą przyjeżdżać tam kontrahenci z całego świata, by zapoznać się z ofertą firmy. Podlaskie przedsiębiorstwo Pronar otworzyło dziś (14.05) w Siemiatyczach centrum wystawowe.

fot. Adam Janczewski
fot. Adam Janczewski


0:00
0:00
Podlaskie przedsiębiorstwo Pronar otworzyło w Siemiatyczach centrum wystawowe - relacja Adama Janczewskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

W dwóch halach i na placu, na powierzchni 10 hektarów, prezentowane są maszyny rolnicze, komunalne i recyklingowe, a także produkowane przez spółkę komponenty.

Gości po nowych obiektach oprowadzał szef Pronaru Sergiusz Martyniuk. Przedsiębiorca tłumaczył, że zamiast organizować kosztowne wyjazdy na imprezy targowe na całym świecie, postanowił odwrócić sytuację.

To jest innowacyjne podejście. Wybudowaliśmy centrum wystawowe, do tego kupiliśmy cztery samoloty. Dzięki temu możemy wozić naszych klientów i pokazywać im tu wszystko na miejscu i omawiać szczegóły - wyjaśnia Sergiusz Martyniuk.

Jednym z gości obecnych na otwarciu centrum wystawowego był wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Polityk był pod wrażeniem osiągnięć podlaskiej spółki.

Myślę, że firma Pronar i ta przestrzeń wystawiennicza jest znakomitą wizytówką Polski dla przedsiębiorców z całego świata. To jest jedna z najnowocześniejszych polskich firm. Jestem pod ogromnym wrażeniem dynamizmu, z jakim rozwija się Pronar - rosną obroty, pojawiają się nowe produkty, a konkurencja światowa zostaje w tyle. Jestem przekonany, że ta firma podbije jeszcze niejeden światowy rynek - powiedział Polskiemu Radiu Białystok wicepremier.

Z rozwoju podlaskiej firmy cieszą się też samorządowcy.

To jest chyba największy zakład na terenie powiatu siemiatyckiego, do tego z perspektywą rozwoju. Jestem pod wrażeniem technologii, którą tutaj zobaczyłem - mówił starosta siemiatycki Marek Bobel.

Marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki przekonywał z kolei, że Pronar to "perełka" na mapie gospodarczej nie tylko województwa i kraju, ale też świata.

Jest dowodem na to, że w województwie podlaskim można zrobić dobry biznes wykorzystując podlaski kapitał - mówił o spółce pochodzącej z Narwi Artur Kosicki.

Wojewoda Bohdan Paszkowski liczy natomiast na to, że sukces, także eksportowy, będzie wzorem dla innych firm. Przyznał również, że ważne jest ulokowanie zakładów Pronaru.

Firma jest osadzona w południowej części regionu - w tych niewielkich miejscowościach województwa podlaskiego, a nie na przykład wokół aglomeracji białostockiej. To jest też ważne dla naszego rozwoju - podkreślał wojewoda.

Szef Pronaru Sergiusz Martyniuk wierzy w dalszy rozwój firmy. Uważa, że centrum wystawowe także okaże się trafionym pomysłem.

Mamy stu handlowców tylko w recyklingu. Oni mają swoich przedstawicieli za granicą. Do nas przyjeżdżają stamtąd klienci - to są fachowcy, inżynierowie. Chcemy im tu wszystko pokazać, także przyjąć ich po podlasku. Sukces stuprocentowy - dodaje.

Firma Pronar eksportuje swoje produkty do ponad 80 państw. Zatrudnia ok. 2600 osób.

| red: maj

PRB
Aplikacja
Polskiego Radia Białystok
dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja
Polskiego Radia Białystok
dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Jarosław Gowin

14.05.2021, 16:35

"Na koniec tego roku polska gospodarka będzie się rozwijała w tempie być może najszybszym w Europie (...) nasz rozwój gospodarczy jest zdrowy, stabilny. Oparty nie o tych wielkich inwestorów, którzy raz się pojawiają, a potem znikają, tylko przede wszystkim oparty o produkcję przemysłową."


Strażacy ugasili pożar w malarni firmy Pronar w Narwi

4.02.2021, 12:54

W czwartek (04.02) po południu strażakom udało się ugasić pożar, który wybuchł w południe w jednej z hal produkcyjnych w Narwi. Ogień pojawił się w kanałach wentylacyjnych. Nikomu nic się nie stało. Spaleniu uległo ok. 1000 metrów kwadratowych hali produkcyjnej.


Nowy samolot we flocie firmy Pronar - prosto z USA

30.12.2020, 14:51

Takiego samolotu nie ma nikt w Polsce. Podlaska firma Pronar kupiła w Stanach Zjednoczonych 18-osobową maszynę Beechcraft 1900D.


Firma Pronar przekazała szpitalowi w Hajnówce sprzęt medyczny

30.12.2020, 07:20

Tej klasy sprzęt ma niewiele placówek w Polsce. Firma Pronar przekazała szpitalowi powiatowemu w Hajnówce nowoczesny aparat rentgenowski, który kosztował ponad 550 tys. zł.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


15. edycja Electrum Up To Date Festival, fot. Sylwia Krassowska
KULTURA
30.05.2024, 08:30, akt. 2.06.2024, 20:50

15. edycja Electrum Up To Date Festival [zdjęcia]

Gala XX edycji Podlaskiej Marki, fot. Sylwia Krassowska
REGION
24.05.2024, 07:34, akt. 25.05.2024, 13:18

Finał Podlaskiej Marki już za nami [zdjęcia]Jan Szarkiel, fot. Monika Kalicka
20.05.2024, 00:01, akt. 10:39

"Artysta z natury" - reportaż Joanny Sikory


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok