Radio Białystok | Wiadomości | Strażacy ugasili pożar w malarni firmy Pronar w Narwi

Strażacy ugasili pożar w malarni firmy Pronar w Narwi

autor: Renata Reda, Wojciech Szubzda

4.02.2021, 12:54, akt. 18:36

W czwartek (04.02) po południu strażakom udało się ugasić pożar, który wybuchł w południe w jednej z hal produkcyjnych w Narwi. Ogień pojawił się w kanałach wentylacyjnych. Nikomu nic się nie stało. Spaleniu uległo ok. 1000 metrów kwadratowych hali produkcyjnej.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Z zastępcą Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce mł. brygadierem Grzegorzem Bajką rozmawia Wojciech Szubzda | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Po przyjechaniu na miejsce pierwszych zastępów - jak mówił zastępca  komendanta powiatowego PSP w Hajnówce mł. bryg. Grzegorz  Bajko - okazało się, że palą się kanały wentylacyjne w lakierni, mieszczącej się w hali. Dodał, że kanały znajdują się ponad wysokością dachu i zaczęło się również palić jego pokrycie. Pożar objął powierzchnię ok. 1 tys. metrów kwadratowych - podał Grzegorz Bajko. Mówił, że działania strażaków polegały głównie na dostaniu się do miejsca występowania ognia i polewaniu kanałów wodą oraz na działaniach prowadzonych na zewnątrz hali, gdzie z podnośników polewano wodą dach. 

W ocenie strażaka, pożar był groźny, ale - jak podkreślił - szybkie zgłoszenie o pożarze i szybki przyjazd strażaków na miejsce wpłynęły na to, że pożar się nie rozprzestrzenił i udało się go w miarę szybko zatrzymać i zagasić. Za wcześnie jest - dodał - by mówić, co było powodem pożaru.

Prezes Pronaru Sergiusz Martyniuk mówi, że na szczęście nie było to nic groźnego.

To jest wypadek przy pracy, powstał pożar, silnik się zatarł, prawdopodobnie elektryczny, poszło po kanale wentylacyjnym. Dzięki sprawnej działalności straży pożarnej, myślę, że w poniedziałek już będziemy działali

- mówi Sergiusz Martyniuk.

Z powodu pożaru trzeba było ewakuować ok. 100 osób. W pożarze nikt na szczęście nie ucierpiał. Sergiusz Martuniuk dodaje, że przyczyną pożaru mogło być urządzenie pracujące w hali.

- Silnik się zatarł, to jest sprawa techniczna. Zapaliło się, przyjechała straż, zagasiła. To nie pierwszy raz i nie ostatni, takie rzeczy się zdarzają wszędzie i u nas były - dodaje Sergiusz Martyniuk.

W akcji uczestniczyło ponad 20 jednostek straży pożarnej. 


Oświadczenie firmy Pronar:

Dziś około godziny 12:00 w segmencie lakierni fabryki Pronaru przy ul. Mickiewicza w Narwi pojawił się ogień w kanale wentylacyjnym. Podjęto ewakuację i wezwano straż pożarną. 

Pracownicy z użyciem hydrantu wewnętrznego schładzali i obronili najbardziej zagrożone elementy w pobliżu miejsca pożaru. Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy niezwłocznie rozpoczęli akcję gaszenia oraz zabezpieczyli teren. Dzięki sprawnej akcji sytuacja została opanowana po kilkudziesięciu minutach od powstania pożaru. 

Trwa usuwanie przyczyn zdarzenia. Przewidujemy, że od najbliższego poniedziałku lakiernia będzie prowadziła normalną działalność produkcyjną.


źródło: PAP | red: bs, mag, wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Podczas gaszenia pożaru w Sejnach strażacy znaleźli zwłoki mężczyzny

30.01.2021, 09:07

Ciało 77-letniego mężczyzny znaleźli strażacy podczas gaszenia pożaru mieszkania w jednym z bloków w Sejnach.


Ponad 100 krów zginęło w pożarze, do którego doszło w Wierzbowie koło Łomży [zdjęcia]

18.01.2021, 07:20

Ponad 100 krów zginęło w pożarze, do którego doszło w Wierzbowie koło Łomży. W nocy (18.01) zapalił się tam budynek gospodarczy. Udało się ewakuować zaledwie około 30 zwierząt, część jednak trzeba uśpić.


Ogromny pożar hotelu w Augustowie [zdjęcia, wideo]

17.01.2021, 13:47

Akcja trwa już niemal 20 godzin. Sytuacja jest opanowana, jednak strażacy wciąż dogaszają pożar Centrum Wypoczynkowo - Szkoleniowego Amber Bay w Augustowie. Pożar wybuchł tam w niedzielę (17.01) około południa.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR Mój boski rozwód

REKLAMA
OiFP Inauguracja

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - Broadway

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok