Radio Białystok | Wiadomości | Ogromny pożar hotelu w Augustowie [zdjęcia, wideo]

Ogromny pożar hotelu w Augustowie [zdjęcia, wideo]

autor: Marta Sołtys, Wojciech Szubzda

17.01.2021, 13:47, akt. 19.01.2021, 11:35

Akcja trwa już niemal 20 godzin. Sytuacja jest opanowana, jednak strażacy wciąż dogaszają pożar Centrum Wypoczynkowo - Szkoleniowego Amber Bay w Augustowie. Pożar wybuchł tam w niedzielę (17.01) około południa.

Ogromny pożar hotelu w Augustowie, fot. Słuchacz
Ogromny pożar hotelu w Augustowie, fot. Słuchacz

W akcji brało udział ponad 30 jednostek, teraz zostały jeszcze 3 - mówi rzecznik podlaskich strażaków młodszy bygadier Marcin Janowski.Z budynku ewakuowano około 50 osób - pracowników i klientów centrum, w tym dzieci, które były na obozie feryjnym. 


Na pewno wszystkie osoby, które tam były ewakuowały się, czy też wyszły już w trakcie akcji strażaków. Zapewniliśmy im ciepłe miejsce. Został podstawiony autokar, żeby te osoby nie marzły. Teraz też trzeba się strażakami zająć, będą podstawione namioty do ogrzewania się, po to, żeby podmieniając ratowników, można było akcję kontynuować - mówi rzecznik podlaskich strażaków młodszy brygadier Marcin Janowski. Akcję strażaków utrudnia silny mróz. Młodszy brygadier Marcin Janowski przyznaje, że to bardzo duży i trudny do ugaszenia pożar.


Tak, to jest bardzo duży pożar, tym bardziej że mocno się rozwinął na początku. Teraz nasza praca polega na gaszeniu wewnątrz. Częściowo konstrukcja jest uszkodzona i zawalona. Mamy dużo pracy i jest to ciężka praca, bo mamy wodę i niską temperaturę - mówi Marcin Janowski.Młodszy brygadier Marcin Janowski mówi, że mimo trudnych warunków strażakom udało się ochronić jedną z części hotelowego kompleksu.


Cieszy nas to, że udało nam się ocalić jedną z części. Obiekt składa się z dwóch budynków. Jeden jest starszy, jest też nowy budynek i ten udało nam się obronić przed przeniesieniem ognia - mówi Janowski.


Trwa ustalanie strat i przyczyn tego pożaru.


| red: sk, wsz, lma

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Podlascy strażacy walczyli z pożarem budynków gospodarczych w Sławcu koło Łomży [zdjęcia, wideo]

17.01.2021, 13:01

Siedem jednostek straży pożarnej gasiło pożar budynków gospodarczych w Sławcu koło Łomży. Ogień na ich poddaszu pojawił się w niedzielę (17.01) około południa.


Pożar w Domu Pomocy Społecznej w miejscowości Dzięciołówka koło Korycina

10.01.2021, 10:42

Nikomu nic się nie stało, ale pensjonariusze najbliższe dni będą musieli spędzić w innym budynku. To efekt pożaru do jakiego doszło w Domu Pomocy Społecznej w miejscowości Dzięciołówka koło Korycina.


Pożar hotelu Laguna w Augustowie

29.01.2019, 06:59

Niemal całkowicie spaliła się stara część hotelu Laguna w Augustowie.


Pożar w hotelu Iga w Białymstoku

28.08.2016, 07:58

Jedna osoba trafiła do szpitala, 65 musiało opuścić budynek. To efekt pożaru do którego doszło w nocy (28.08) w hotelu Iga w Białymstoku.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
BAJM OiFPFotolia.com
WYPADEK
30.09.2022, 09:03, akt. 09:06

Wypadek na ul. Zjazd w Łomży

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok