Radio Białystok | Galerie | Finał konkursu Podlaska Marka [zdjęcia]

Finał konkursu Podlaska Marka [zdjęcia]

16.12.2021, 09:20, akt. 17.12.2021, 09:26

Lokalne firmy, wydarzenia kulturalne i sportowe, odkrycia, inwestycje, produkty i działania społeczne nagrodzono w tegorocznej edycji nagrody Podlaska Marka. W czwartek (16.12) wyłoniono zwycięzców w dziewięciu kategoriach.

Finał Konkursu Podlaska Marka 2020, fot. Sylwia Krassowska
Finał Konkursu Podlaska Marka 2020, fot. Sylwia Krassowska


0:00
0:00
Finał Konkursu Podlaska Marka 2020 - relacja Renaty Redy | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Podlaska Marka organizowana jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego od 2004 r. Konkurs to szansa na promocję nagrodzonych przedsięwzięć oraz regionu w kraju i za granicą. Nagroda przyznawana jest w dziewięciu kategoriach: produkt spożywczy, produkt użytkowy, inwestycja, odkrycie, wydarzenie, kultura, społeczeństwo, oraz dwóch, które zostały wprowadzone w ubiegłym roku - biznes i projekt 4.0.

W tym roku wpłynęły 173 kandydatury; kapituła nagrody nominowała 27 z nich w dziewięciu kategoriach.


W czwartek podczas gali w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku ogłoszono zwycięzców tegorocznej edycji nagrody.


Podlaska Marka to najstarsza i najbardziej prestiżowa nagroda za wybitne talenty, za wspaniałą organizację, za doświadczenia wszystkim podmiotom społeczno-gospodarczym, które działają na terenie naszego województwa - powiedział podczas gali wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Olbryś.


Dodał, że to prawdziwy zaszczyt i honor móc gratulować i dziękować za dokonania i za to - jak podkreślił - że podnoszą jakość życia mieszkańców.

Marek Olbryś podkreślił, że ta nagroda to również świetna okazja promocji nie tylko w kraju, ale na całym świecie. Mówił, że Expo w Dubaju jest przykładem, że możemy "olbrzymimi talentami naszego województwa dzielić się z innymi ludźmi na terenie całego świata".

W kategorii produkt użytkowy Podlaską Markę otrzymał: targ produktów lokalnych online "Lokalni naturalni". Natomiast wśród produktów spożywczych nagrodzono miody pitne z "Augustowskiej Miodosytni".

Białostocki półmaraton - otrzymał Podlaską Markę w kategorii wydarzenia. A w kategorii kultura nagrodzono projekt "Objazd mickiewiczowski" Teatru Wierszalin.

Wśród inwestycji zwyciężyło centrum przesiadkowe w Łomży. Natomiast odkryciem roku został ośrodek szkolenia lotniczego firmy Pronar.

Grupa Ratownicza Nadzieja otrzymała Podlaską Markę w kategorii społeczeństwo. A w kategorii biznes nagrodzono grupę technologiczną TenderHut.

Natomiast tegorocznym projektem 4.0. zostało centrum badawczo-rozwojowe firmy Malow.

Podczas gali przyznano też Podlaską Markę Konsumentów, którą wybrali mieszkańcy. Nagrodę w tym roku otrzymał Białostocki Klub Kibiców Niepełnosprawnych.

Nagrodzeni otrzymali statuetki oraz nagrodę w wysokości 10 tys. zł każda.


W ramach Podlaskiej Marki zostały też nadane dwa tytuły: Ambasadorem Podlaskiej Gospodarki została w tym roku podlaska branża turystyczna, a Ambasadorem Województwa Podlaskiego - Izba Przemysłowo-Handlowa w Białymstoku.

W poprzednich edycjach konkursu o Podlaską Markę statuetką nagrodzono m.in.: Białowieski Park Narodowy, Uniwersytet w Białymstoku, Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie "Droga", Podlaski Piknik Militarny "Misja Wschód", Galerię Arsenał, mleko "Łaciate", robota edukacyjnego Photon, firmę Pronar czy festiwal Up To Date. 


źródło: PAP | red: mag, sk, bs

PRB
Aplikacja
Polskiego Radia Białystok
dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja
Polskiego Radia Białystok
dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


27 nominowanych do nagrody Podlaska Marka - można już głosować

4.11.2021, 15:43

27 firm, produktów, wydarzeń, innowacji, odkryć czy projektów na rzecz społeczeństwa zostało nominowanych do nagrody Podlaska Marka - poinformował w czwartek (4.11) marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki na konferencji prasowej. Zwycięzców poznamy w grudniu.


Niebieski Mikrofon i "Podróże po kulturze" nominowane do Podlaskiej Marki

25.02.2021, 16:09

O tytuł Podlaskiej Marki rywalizują m.in. nasza radiowa audycja "Podróże po kulturze" i Plebiscyt Niebieski Mikrofon - Muzyczna Nagroda Polskiego Radia Białystok.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR Mój boski rozwód

REKLAMA
OiFP Inauguracja

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - Broadway


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok