Radio Białystok | Wiadomości | Niebieski Mikrofon i "Podróże po kulturze" nominowane do Podlaskiej Marki

Niebieski Mikrofon i "Podróże po kulturze" nominowane do Podlaskiej Marki

autor: Renata Reda

25.02.2021, 16:09, akt. 16:38

O tytuł Podlaskiej Marki rywalizują m.in. nasza radiowa audycja "Podróże po kulturze" i Plebiscyt Niebieski Mikrofon - Muzyczna Nagroda Polskiego Radia Białystok.

Niebieski Mikrofon 2021 - próby, fot. Joanna Szubzda
Niebieski Mikrofon 2021 - próby, fot. Joanna Szubzda

Ponad 170 kandydatów ubiega się o tytuł Podlaska Marka. Finał tego prestiżowego konkursu odbędzie się w maju. Wcześniej jury wyłonił po trzech kandydatów w każdej z dziewięciu kategorii.

Najwięcej propozycji - aż 36 - zgłoszono do kategorii "Kultura". O tytuł Podlaskiej Marki rywalizują w tej kategorii m.in. nasza radiowa audycja "Podróże po kulturze" i Plebiscyt Niebieski Mikrofon - Muzyczna Nagroda Polskiego Radia Białystok.Audycja "Podróże po kulturze"Program publicystyczny "Podróże po kulturze" (wcześniej pod innymi nazwami) nadajemy w każdą niedzielę od 38 lat. Jest jedynym i najstarszym tygodnikiem kulturalnym na Podlasiu.

Obecnie audycję tworzy zespół Redakcji Kultury w składzie: Andrzej Bajguz,
Olga Gordiejew-Pobot, Miłka Malzahn, Magdalena Pietruczak, Dorota Sokołowska i Krzysztof Kurianiuk - kierownik redakcji. Stale współpracują: Magdalena Gajl - recenzentka wydarzeń związanych z muzyką klasyczną, Sebastian Kochaniec - recenzent plastyczny, a także inni dziennikarze Radia Białystok.

"Podróże po kulturze" to niedzielny 3-godzinny program, w którym znajdują się relacje z wydarzeń i imprez kulturalnych, spotkania z ludźmi kultury, dyskusje na ważne tematy dotyczące kultury regionalnej i miejsca w niej zwykłego człowieka, recenzje, opinie ekspertów a także słuchaczy na temat podlaskiej kultury.Niebieski MikrofonNiebieski Mikrofon - Muzyczna Nagroda Polskiego Radia Białystok to plebiscyt, którego celem jest docenienie i promowanie podlaskich twórców wykonujących szeroko pojętą muzykę rozrywkową.

Uczestnikami Plebiscytu są zespoły, soliści, artyści, muzycy, którzy w ciągu ostatniego roku nagrali nowe piosenki bądź płytę lub odnieśli inny sukces na muzycznej scenie. Konkurs organizujemy od 2019 roku.

Partnerem plebiscytu jest Województwo Podlaskie.
Finał "Niebieskiego Mikrofonu 2020" zorganizowaliśmy w ostatnią niedzielę (21.02) w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok. Zwycięzcy tej edycji to: Mgły, Cira, Faustyna Maciejczuk i Dots.


Inne nominacje do Podlaskiej Marki

W tegorocznym konkursie Podlaska Marka dużą popularnością cieszyła się też kategoria Produkt Spożywczy. Tutaj jest 27 zgłoszeń. Zwycięzcy konkursu będą jeszcze wybrani w kategoriach: Produkt Użytkowy, Społeczeństwo, Inwestycja, Odkrycie, Wydarzenie, Biznes i Projekt 4.0.

Swoją Podlaską Markę Konsumentów przyznają też internauci, którzy mogą głosować na przedsięwzięcia i pomysły nominowane w konkursie.

Wszystkie nominacje są na stronie podlaskamarka.pl/zgloszenie.

Zwycięzcy Podlaskiej Marki otrzymają nagrody pieniężne, a także reklamę w mediach regionalnych i ogólnopolskich oraz szansę na udział w imprezach promocyjnych.

W ramach Podlaskiej Marki nadane też będą dwa tytuły: Ambasadora Podlaskiej Gospodarki i Ambasadora Województwa Podlaskiego.

Podlaska Marka to jeden z najstarszych i najbardziej cenionych plebiscytów w regionie. Organizuje go od 2004 roku marszałek województwa podlaskiego.

W ciągu ostatnich kilkunastu lat w konkursie rywalizowało 1150 produktów, które do dzisiaj przyczyniają się do promocji Podlaskiego w kraju i poza granicami Polski. Konsumenci oddali ponad 180 tys. głosów.

| red: zmj, wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Rozmowy ze zwycięzcami Niebieskiego Mikrofonu

22.02.2021, 15:06

Mgły, Cira, Faustyna Maciejczuk i Dots - to zwycięzcy plebiscytu Niebieski Mikrofon 2020, organizowanego przez Polskie Radio Białystok. Ze zwycięzcami tuż po koncercie finałowym rozmawiał Tomasz Piekarski.


Niebieski Mikrofon - koncert finałowy [zdjęcia cz. 2]

22.02.2021, 07:42

Ponad dwie godziny muzyki podlaskich artystów na żywo na dwóch scenach - tak wyglądał finał plebiscytu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok.


Niebieski Mikrofon - koncert finałowy [zdjęcia cz. 1]

22.02.2021, 07:11

Ponad dwie godziny muzyki podlaskich artystów na żywo na dwóch scenach - tak wyglądał finał plebiscytu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok.


Finał plebiscytu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok - backstage [zdjęcia, wideo]

22.02.2021, 16:54

Budowa scen, oświetlenia, podłączania wizji trwała kilka dni. Studio Rembrandt zmieniło się w studio telewizyjne, gdzie odbyło się wielkie muzyczne widowisko - koncert finałowy plebiscytu Niebieski Mikrofon.


Zwycięzcy plebiscytu Niebieski Mikrofon 2020 [zdjęcia]

21.02.2021, 21:12

Mgły, Cira, Faustyna Maciejczuk i Dots - to zwycięzcy plebiscytu Niebieski Mikrofon 2020, organizowanego przez Polskie Radio Białystok.


Najlepsze produkty i przedsięwzięcia nagrodzone w konkursie Podlaska Marka

10.09.2020, 06:30

Najlepsze produkty, przedsięwzięcia społeczne, kulturalne, gospodarcze i naukowe w 2019 r. nagrodzono w czwartek (10.09) wieczorem w Białymstoku podczas dorocznej gali konkursu samorządu woj. podlaskiego "Podlaska marka". Statuetki wręczono w dziewięciu kategoriach.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


fot. Renata Reda
REGION
29.02.2024, 20:33, akt. 1.03.2024, 07:55

Gmina Perlejewo ma nowy herb


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok