Radio Białystok | Galerie | Jagiellonia przegrała z Górnikiem Zabrze [zdjęcia, wideo]

Jagiellonia przegrała z Górnikiem Zabrze [zdjęcia, wideo]

2.03.2024, 17:07, akt. 3.03.2024, 17:32

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali 1:2 (0:1) w wyjazdowym meczu z Górnikiem Zabrze. Gole dla gospodarzy strzelali: Rasak i Ennali. Honorowe trafienie dla Jagiellonii zaliczył Caliskaner.

Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok, 2.03.2024, fot. Joanna Szubzda

Jaga znowu bez wygranej

Jagiellonia Białystok w trzecim kolejnym meczu ligowym z rzędu nie potrafiła zdobyć kompletu punktów. Po wcześniejszym remisie z Ruchem Chorzów, a jeszcze wcześniejszej porażce z Lechem Poznań, tym razem przegrała z Górnikiem 1:2. W efekcie - po wygranej Śląska Wrocław z Widzewem Łódź, Jagiellonia straciła pozycję lidera.

Żółto-czerwoni całkiem dobrze rozpoczęli mecz w Zabrzu. Już w 3. minucie na bramkę uderzał Jesus Imaz, ale niecelnie.

Górnik pierwszy trafił

Gospodarze objęli prowadzenie w 24. minucie. Rywale Jagi mieli rzut wolny, a dośrodkowanie Janży poza pole karne wykorzystał Damian Rasak, który uderzył piłkę w kozioł, a Alomerović nie zdążył z interwencją, bo piłka odbiła się rykoszetem od zawodnika Jagi i wpadła do bramki.

Pięć minut później z dobrej pozycji strzelił Lukas Podolski, jednak zbyt lekko, by pokonać Zlatana Alomerovica. Piłkarze trenera Adriana Siemieńca ożywili swoje ofensywne poczynania w kolejnych minutach. Jose Naranjo z bliska trafił piłką w głowę zabrzańskiego bramkarza tak mocno, że potrzebna była pomoc masażystów, a w doliczonym czasie Nene uderzył zza pola karnego obok słupka.

W przerwie kibice Górnika zaśpiewali "Sto lat" byłemu napastnikowi tego klubu i reprezentacji Polski Włodzimierzowi Lubańskiemu, który 28 lutego obchodził 77. urodziny, a na murawie odebrał pamiątkową koszulkę z rąk innego legendarnego zawodnika klubu Stanisława Oślizło.

Po kilkunastu minutach drugiej połowy gospodarze prowadzili już 2:0. Chwilę przed bramkową akcją Górnicy przeprowadzili kontrę, a Jagiellonię od utraty bramki uratował Alomerović, a na bramkę Jagi uderzał Ennali. Dwie minuty później Ennali już pokonał Alomerovicia. Wykorzystał sytuację sam na sam i trafił na 2:0.

Gospodarze bardzo krótko cieszyli się z dwubramkowego prowadzenia. Jagiellonia szybko odpowiedziała a gola strzelił Kaan Caliskaner.

Odwołany karny

W 77. minucie Ennali przeprowadził kolejną groźną akcję, a próbował go powstrzymać Mateusz Skrzypczak. W pierwszej chwili sędzia uznał, że Skrzypczak faulował rywala w polu karnym i podyktował rzut karny. Aż kilka minut sędziowie analizowali tę sytuację i ostatecznie uznali, że Skrzypczak zagrał niezgodnie z przepisami, ale przed polem karnym i jedenastka gospodarzom się nie należy.

Mimo licznych prób, Jagiellonia Białystok nie potrafiła strzelić drugiej bramki i przegrała z Górnikiem 1:2. W ostatniej akcji meczu na strzał z własnej połowy zdecydował się Ennali i Dieguez w ostatniej chwili wybił piłkę sprzed pustej bramki gości.

Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Damian Rasak (24), 2:0 Lawrence Ennali (68), 2:1 Kaan Caliskaner (70).

Żółta kartka - Górnik Zabrze: Dani Pacheco. Jagiellonia Białystok: Adrian Dieguez, Dusan Stojinovic, Nene, Mateusz Skrzypczak, Taras Romanczuk.

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). Widzów: 14 921.

Górnik Zabrze: Daniel Bielica - Boris Sekulic, Dominik Szala, Kryspin Szcześniak, Erik Janza - Adrian Kapralik (71. Paweł Olkowski), Dani Pacheco (60. Szymon Czyż), Lukas Podolski (90+2. Piotr Krawczyk), Damian Rasak, Lawrence Ennali - Soichiro Kozuki (60. Sebastian Musiolik).

Jagiellonia Białystok: Zlatan Alomerovic - Dusan Stojinovic (89. Jetmir Haliti), Mateusz Skrzypczak, Adrian Dieguez, Jakub Lewicki (70. Bartłomiej Wdowik) - Jose Naranjo, Taras Romanczuk, Jesus Imaz, Nene (70. Aurelien Nguiamba), Kristoffer Hansen (59. Dominik Marczuk) - Afimico Pululu (59. Kaan Caliskaner).

Jagiellonia Białystok nie miała szczęścia w losowaniu par półfinałowych piłkarskiego Pucharu Polski. Okazało się, że zagra na wyjeździe z Pogonią Szczecin.

Jagiellonia Białystok zagra z ŁKS-em Łódź w Wielką Sobotę

29.02.2024, 14:17

Poznaliśmy terminarz 26. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Jagiellonia Białystok zagra z ŁKS-em Łódź w sobotę, 30 marca o 15:00.

Adrian Siemieniec: To był bardzo trudny mecz [wideo]

28.02.2024, 21:30

Jagiellonia Białystok wygrała 2:1 z Koroną Kielce w meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski. Białostoczanie wygrali z rywalami dopiero po dogrywce. Decydującego gola w doliczonym czasie strzelił Pululu i zapewnił awans do półfinału rozrywek.

Jagiellonia Białystok awansowała do półfinału Pucharu Polski [zdjęcia, wideo]

28.02.2024, 20:16

Władze białostockiego stadionu miejskiego odpowiadają na krytykę stanu murawy na boisku

27.02.2024, 14:24

Zmienne warunki pogodowe panujące od listopada do stycznia, które m.in. znacznie utrudniły przeprowadzenie niezbędnych zabiegów pielęgnacyjnych, konieczność odśnieżania boiska na mecze w grudniu - tak spółka Stadion Miejski w Białymstoku tłumaczy zły stan murawy na boisku Jagiellonii.