Radio Białystok | Galerie | Jagiellonia remisuje z Legią Warszawa i wciąż prowadzi w tabeli [zdjęcia]

Jagiellonia remisuje z Legią Warszawa i wciąż prowadzi w tabeli [zdjęcia]

7.04.2024, 19:27, akt. 22:02

Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali 1:1 z Legią Warszawa w wyjazdowym meczu w ekstraklasie. Gola dla Legii strzelił Marc Gual, a dla Jagiellonii w drugiej połowie Jesus Imaz. Żółto-czerwoni wciąż są liderem ekstraklasy.

Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok, 7.04.2024, fot. Joanna Szubzda

Mecz w Polskim Radiu Białystok

Mecz Legii Warszawa z Jagiellonią Białystok rozpoczął się w niedzielę (7.04) o 17:30. Po raz drugi, a pierwszy w przypadku meczu ligowego - uruchomiliśmy transmisję audio na radiowym kanale na YouTube: youtube.com/@RadioBialystok.

Hit kolejki

Starcie Legii Warszawa z Jagiellonią Białystok było uważane za hit 27. kolejki ekstraklasy. Prowadząca w lidze "Duma Podlasia" mogła zrobić milowy krok w stronę pierwszego w historii klubu mistrzostwa Polski.

Mamy pewne rachunki do wyrównania. W rundzie jesiennej przegraliśmy w Białymstoku 0:2. Popełniliśmy dwa proste błędy, które przeciwnik wykorzystał - przypomniał na przedmeczowej konferencji trener Legii Kosta Runjaic.

Potyczka z Jagiellonią była szczególnym wydarzeniem dla Marca Guala, który w zeszłym sezonie jako zawodnik tego klubu został królem strzelców ekstraklasy. Celem stołecznej drużyny było zmniejszenie straty do lidera i zachowanie szans na zdobycie pierwszego od 2021 roku mistrzostwa Polski.

Atmosfera na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej była bardzo gorąca. Wszystkie bilety na ten mecz zostały wyprzedane. Cały sektor gości wypełniony był kibicami Jagiellonii.

Pierwszą dobrą okazję miał Dominik Marczuk, ale jego strzał został zablokowany. Jagiellonia szybko wywalczyła rzut rożny i odważnie rozgrywała piłkę na połowie rywala.

Przerwany mecz

W siódmej minucie Josue uderzył mocno z rzutu wolnego, a bramkarz Jagiellonii Zlatan Alomerovic obronił jego groźny strzał. Następnie mecz został przerwany na kilka minut, gdyż kibice Legii z trybuny północnej odpalili środki pirotechniczne, co skutkowało zadymieniem większości boiska.

W 14. min Tomas Pekhart trafił w poprzeczkę, a potem po jego strzale piłka została wybita z linii bramkowej przez obrońcę Jagiellonii. Okazało się jednak, że czeski napastnik był na spalonym. Następnie Afimico Pululu przeprowadził kombinacyjną akcję z Bartłomiejem Wdowikiem, którego uderzenie zostało zablokowane przez Radovana Pankova.

Marc Gual strzelił gola

Legia odgryzła się, gdy Josue zza pola karnego strzelił tuż obok słupka. W 30. minucie aktywny Portugalczyk podał do Marca Guala, który zwiódł dwóch obrońców i strzelił gola swojemu byłemu klubowi.

Później obrońca Adrian Dieguez był bliski zdobycie bramki samobójczej, gdy blokował dośrodkowanie Ryoyi Morishity, lecz Alomerovic złapał piłkę.

Będący w doskonałej formie Gual z lewej strony wbiegł w pole karne i strzelił mocno w środek bramki. Alomerovic znów skutecznie interweniował. Po niemrawym początku gospodarze przejęli kontrolę nad meczem i do przerwy zasłużenie prowadzili 1:0.

Na początku drugiej połowy Bartłomiej Wdowik odważnie szarżował w pole karne, ale został powstrzymany przez Jurgena Celhakę. Lewy obrońca Jagiellonii po utracie piłki upadł na murawę i domagał się rzutu karnego.

W 55. minucie Gual w polu karnym zwiódł obrońców i strzelił z bliska, ale trafił w plecy Mateusza Skrzypczaka. Sędzia Szymon Marciniak podjął kontrowersyjną decyzję, gdy w 62. minucie nie odgwizdał przewinienia Rafała Augustyniaka na Jesusie Imazie w polu karnym. Arbiter pozwalał w tym meczu na wiele ostrych zagrań.

Później Josue znów strzelił celnie na bramkę Alomerovica, a bramkarz odbił piłkę za linię końcową. Gual w 80. minucie został zmieniony przez Macieja Rosołka. Hiszpański napastnik otrzymał owację na stojąco.

Jesus Imaz wyrównuje

Marczuk w 83. minucie wbiegł w pole karne z prawego skrzydła. Zobaczył niepilnowanego Jesusa Imaza, który z kilku metrów wpakował piłkę do bramki. Był to dziewiąty ligowy gol Hiszpana w tym sezonie.

Lider tabeli Jagiellonia w 27 meczach wywalczyła 52 pkt i ma siedmiopunktową przewagę nad Legią, która wciąż plasuje się na piątej pozycji. Drużyna trenera Adriana Siemieńca o dwa punkty wyprzedza drugi Śląsk Wrocław i o cztery trzeciego Lecha Poznań. Do końca rozgrywek pozostało siedem kolejek.

Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Marc Gual (30), 1:1 Jesus Imaz (83).

Żółta kartka - Jagiellonia: Adrian Dieguez.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów: 27354.

Legia Warszawa: Dominik Hładun - Radovan Pankov (66. Artur Jędrzejczyk), Rafał Augustyniak, Steve Kapuadi - Ryoya Morishita (86. Gil Dias), Jurgen Celhaka (80. Quendrim Zyba), Juergen Elitim, Patryk Kun - Josue, Marc Gual (80. Maciej Rosołek), Tomas Pekhart (66. Bartosz Kapustka).

Jagiellonia Białystok: Zlatan Alomerovic - Michal Sacek (80. Kaan Caliskaner), Mateusz Skrzypczak, Adrian Dieguez, Bartłomiej Wdowik - Jesus Imaz, Dominik Marczuk (90. Dusan Stojanovic), Nene (90. Tomasz Kupisz), Taras Romanczuk, Kristoffer Hansen (54. Jose Naranjo) - Afimico Pululu (80. Jarosław Kubicki).

Piłkarze Jagiellonii Białystok odpadli z rozgrywek Pucharu Polski. W wyjazdowym meczu przegrali po dogrywce 1:2 z Pogonią Szczecin. Portowcy zmierzą się w finale z Wisłą Kraków.

Jagiellonia Białystok nie zagra w finale Pucharu Polski - przegrywa z Pogonią Szczecin [zdjęcia, wideo]

3.04.2024, 23:08

Jagiellonia Białystok udowodniła, że strzela najlepiej - sześć goli w meczu w ŁKS-em Łódź [zdjęcia, wideo]

30.03.2024, 16:59

Jagiellonia Białystok odniosła najwyższe zwycięstwo w tym sezonie. W Wielką Sobotę (30.03) żółto-czerwoni pokonali ostatnią drużynę w lidze - ŁKS Łódź aż 6:0 (2:0). Rywale od 33. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Louveau.