Radio Białystok | Koronawirus | Szósty pracownik Urzędu Marszałkowskiego zakażony koronawirusem

Szósty pracownik Urzędu Marszałkowskiego zakażony koronawirusem

autor: Renata Reda

22.05.2020, 18:34, akt. 19:13

U kolejnego - już u szóstego - pracownika Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku stwierdzono zakażenie koronawirusem. Przebywa w izolacji domowej. W piątek (22.05) przed południem poinformowano, że COVID-19 wykryto u trzech pracowników, teraz przybył jeden nowy przypadek.

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku, fot. Joanna Szubzda
Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku, fot. Joanna Szubzda

Jak mówi rzeczniczka marszałka województwa podlaskiego Izabela Smaczna-Jórczykowska, "jest to osoba, która została poddana testom wykonywanym wszystkim pracownikom, co do których istnieje podejrzenie, że mogły być narażone na kontakt z zakażonymi osobami".

O pierwszym przypadku zakażenia pracownika Urzędu Marszałkowskiego poinformowano w niedzielę (17.05) - to pracownik z działu obsługi, który miał kontakt z pracownikami z kilku budynków. Kwarantanną objęto kilkudziesięciu pracowników Urzędu Marszałkowskiego.

Osobom z kwarantanny testy na obecność koronawirusa robi sanepid. Dodatkowo jeszcze, próbki do badań od pracowników nieobjętych kwarantanną pobiera Białostockie Centrum Onkologii. W tym przypadku testy miało już ponad 100 pracowników Urzędu Marszałkowskiego.

W piątek (22.05) profilaktycznie zamknięto też budynek Urzędu Marszałkowskiego przy ul. Skłodowskiej w Białymstoku. W sobotę będą tam dezynfekowane pomieszczenia.

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego obsługuje interesantów zdalnie.

W związku z sytuacją, z powodów organizacyjnych, z 25 maja na 8 czerwca przesunięto termin sesji sejmiku województwa. Nie odbędą się również posiedzenia komisji sejmiku, zaplanowane na poniedziałek 25 maja.

| red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Podlaski sanepid kupił nowy sprzęt, dzięki któremu szybciej będą wyniki testów na obecność koronawirusa

22.05.2020, 17:54

Ma to skrócić czas oczekiwania na wyniki testów na obecność koronawirusa. Nowe wyposażenie laboratorium kupiła Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białymstoku.


Dwaj mężczyźni z Białegostoku zakażeni koronawirusem

22.05.2020, 17:34

Wojewoda podlaski i sanepid informują o dwóch kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To starszy mężczyzna i mężczyzna w sile wieku z Białegostoku, obaj przebywają w izolacji domowej.


Kolejni pracownicy UMWP zarażeni koronawirusem

22.05.2020, 12:22

U kolejnych trzech pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego stwierdzono zakażenie koronawirusem.


Spór samorządowców o testy na koronawirusa dla pracowników białostockich żłobków i przedszkoli

21.05.2020, 17:06

Nie wiadomo, czy dojdzie do badań na obecność koronawirusa pracowników przedszkoli i żłobków w Białymstoku. Władze miasta zwróciły się do wojewody z apelem o sfinansowanie ich z budżetu państwa. Marszałek województwa skrytykował prezydenta Białegostoku, że nie korzysta na ten cel z pieniędzy unijnych.


U pracownicy jednego z białostockich przedszkoli wykryto koronawirusa

20.05.2020, 15:03

Siedmiu pracowników jednego z białostockich przedszkoli objęto kwarantanną. Powodem jest wykrycie koronawirusa u jednej z pracownic. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, chodzi o Przedszkole Samorządowe nr 14.


Rośnie liczba osób z koronawirusem w Podlaskiem

20.05.2020, 12:18

Tylko ostatniej doby wykryto zakażenie koronawirusem u 15 osób w Podlaskiem, w tym 7 w Białymstoku. Takiego wzrostu zachorowań nie notowano w regionie od 3 tygodni.


Kolejny pracownik Urzędu Marszałkowskiego zakażony koronawirusem

19.05.2020, 21:05

U drugiego pracownika Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku stwierdzono zakażenie koronawirusem. To młody mężczyzna z Białegostoku, który przebywa w izolacji domowej.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok