Radio Białystok | Wiadomości | Rośnie liczba osób z koronawirusem w Podlaskiem

Rośnie liczba osób z koronawirusem w Podlaskiem

autor: Adam Janczewski, Renata Reda

20.05.2020, 12:18, akt. 16:14

Tylko ostatniej doby wykryto zakażenie koronawirusem u 15 osób w Podlaskiem, w tym 7 w Białymstoku. Takiego wzrostu zachorowań nie notowano w regionie od 3 tygodni.

Designed by www.freepik.com
Designed by www.freepik.com

Liczba osób, u których wykryto COVID-19 w naszym regionie wzrosła do 404, w Polsce do prawie 19,600 tys. 6 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w PodlaskiemTylko w środę (20.05) resort zdrowia poinformował o ponad 300 nowych przypadkach w kraju.Kolejny pracownik Urzędu Marszałkowskiego zakażony koronawirusemOstatniej doby zakażenie stwierdzono m.in. u jednego pracownika medycznego i drugiego pracownika Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku, który jest w izolacji domowej. O pierwszym przypadku zakażenia w tym urzędzie poinformowano w niedzielę. Próbki do badań pobrano do tej pory od około stu pracowników.

Z powodu wykrycia przypadków koronawirusa w trzech budynkach Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku, przy ulicy Poleskiej, Wyszyńskiego i Świętego Rocha trzeba było przeprowadzić dezynfekcję.

Kwarantanną jest objętych około 30 pracowników Urzędu. Izolację zarządził sanepid - mówi rzeczniczka marszałka województwa podlaskiego Izabela Smaczna-Jórczykowska. Zapewnia, że urząd obsługuje petentów, a większość pracowników pracuje zdalnie.

W związku z sytuacją, z powodów organizacyjnych, z 25 maja na 8 czerwca przesunięto termin sesji sejmiku województwa. Nie odbędą się również posiedzenia komisji sejmiku, zaplanowane na poniedziałek 25 maja.


Mniej obostrzeń, więcej zakażeń 

Zdaniem podlaskiego inspektora sanitarnego Elżbiety Kraszewskiej - wzrost zachorowań w Podlaskiem spowodowany jest luzowaniem obostrzeń sanitarnych. 


Zwiększona ilość potwierdzonych dodatnich wyników być może ma związek ze zmniejszonym trochę reżimem sanitarnym. Jest okres zmniejszonych obostrzeń i zaczynają się nam nowe przypadki zachorowania, aczkolwiek częściowo są to osoby, które miały kontakt już z zakażonymi - dodaje Elżbieta Kraszewska.


Podlasianie poczuli luz 

To może być skutek nieprzestrzegania nakazów i zaleceń ministerstwa zdrowia. Tak o zauważalnym wzroście nowych przypadków zakażeń koronawirusem w Podlaskiem mówi wojewoda Bohdan Paszkowski.

W jego ocenie wiele osób przestało stosować się do przepisów, które mają przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się epidemii.

Z tym się trzeba liczyć. Mamy stan epidemii, zagrożenia nie ustąpiły. Mamy lepszą pogodę, słoneczną, ludzie są już zmęczeni, natomiast trzeba pamiętać, że nalezy być czujnym, wirus jest obecny na naszym terenie i mimo wszystko rygory ostrożnościowe trzeba przestrzegać - mówi Bohdan Paszkowski.


| red: sk, ary

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


WHO: będzie dochodzenie ws. zarządzania pandemią koronawirusa

20.05.2020, 09:50

Zdecydowały o tym wszystkie państwa członkowskie Światowej Organizacji Zdrowia. Na zakończonym wczoraj posiedzeniu krajów należących do WHO jej szef mówił, że organizacja działała zgodnie z procedurami.


6 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Podlaskiem

20.05.2020, 09:50

Wojewoda podlaski i sanepid informują o sześciu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.


Kolejny pracownik Urzędu Marszałkowskiego zakażony koronawirusem

19.05.2020, 21:05

U drugiego pracownika Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku stwierdzono zakażenie koronawirusem. To młody mężczyzna z Białegostoku, który przebywa w izolacji domowej.


Władze Białegostoku apelują o testy dla pracowników żłobków i przedszkoli

19.05.2020, 18:08

Samorządowcy apelują o obowiązkowe testy na koronawirusa dla pracowników oświaty. Minister zdrowia odpowiada, że takich testów dla wszystkich nie będzie. O testy apelują m.in. władze Białegostoku.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

REKLAMA
NIETEATR Mamy Śpiewamy - interaktywny koncert familijny

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
fot. Adam Dąbrowski
REGION
17.05.2024, 12:51, akt. 15:51

Mlekovita ma fabrykę biofermentacji
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok