Radio Białystok | Wiadomości | U pracownicy jednego z białostockich przedszkoli wykryto koronawirusa

U pracownicy jednego z białostockich przedszkoli wykryto koronawirusa

autor: Olga Gordiejew, Renata Reda

20.05.2020, 15:03, akt. 16:51

Siedmiu pracowników jednego z białostockich przedszkoli objęto kwarantanną. Powodem jest wykrycie koronawirusa u jednej z pracownic. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, chodzi o Przedszkole Samorządowe nr 14.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Jak informuje Anna Kowalska z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Białymstoku, wszyscy pracownicy placówki (37 osób) przejdą testy na obecność koronawirusa. Budynek będzie zdezynfekowany, tak aby w najbliższy poniedziałek (25.05) mogły w nim przebywać dzieci.


Prezydent ponowił apel o testy


Już kilka dni temu władze Białegostoku apelowały do rządu i wojewody o przeprowadzenie testów wszystkich pracowników miejskich żłóbków i przedszkoli. Zrobiły to po informacjach z Łodzi, gdzie - po badaniach przeprowadzonych z inicjatywy samorządu - okazało się, że duża grupa pracowników takich placówek może być zakażona koronawirusem.

W środę, po informacji o potwierdzonym przypadku koronawirusa u pracownika przedszkola w mieście, prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski ponowił apel do wojewody podlaskiego Bohdana Paszkowskiego. Zaznaczył, że chodzi o zbadanie 3 tys. osób. Apel został złożony na piśmie w urzędzie.


List do prezydenta pisze marszałek


List do prezydenta Białegostoku śle marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki. Zwraca się do Tadeusza Truskolaskiego jako prezesa Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego.

Artur Kosicki pisze, że w czasach pandemii są możliwości odpowiedniego dysponowania unijnymi pieniędzmi na walkę z nią. Tymczasem - jak zauważa marszałek - w budżecie Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego nie zagospodarowano ponad 6 mln zł w działaniu "Infrastruktura edukacyjna".

Te pieniądze można byłoby przeznaczyć - jak zauważa Artur Kosicki - na testy dla pracowników placówek oświatowych w mieście i zakup środków dezynfekcyjnych, zamiast prosić o fundusze inne instytucje.

Podlaski Urząd Wojewódzki poinformował w środę (20.05) przed południem o sześciu nowych zachorowaniach na COVID-19 w regionie. Od poprzedniej doby przybyło ich 15.

Łącznie w Podlaskiem koronawirus potwierdzono u 404 osób, 9 z nich zmarło.

źródło: PAP | red: wsz, ary

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Wzrasta liczba zakażonych koronawirusem na świecie

20.05.2020, 15:08

Liczba wszystkich zakażeń wywołanych przez koronawirusa SARS-CoV-2 od wybuchu pandemii przekroczyła na świecie 5 mln. Jeszcze na początku kwietnia tego roku było 1 mln przypadków. Najwięcej infekcji jest obecnie w USA, Rosji i Brazylii – wynika z danych WHO.


Rośnie liczba osób z koronawirusem w Podlaskiem

20.05.2020, 12:18

Tylko ostatniej doby wykryto zakażenie koronawirusem u 15 osób w Podlaskiem, w tym 7 w Białymstoku. Takiego wzrostu zachorowań nie notowano w regionie od 3 tygodni.


Coraz mniej polskich firm chce zwalniać pracowników

20.05.2020, 12:17

Nastroje przedsiębiorców uspokajają się – podają Polski Instytut Ekonomiczny i Polski Fundusz Rozwoju. O dalszej redukcji zatrudnienia myśli 8 proc. firm, podczas gdy pod koniec marca było ich 28 proc. Coraz mniej przedsiębiorców chce też obniżać pensje.


Od 25 maja placówki dziennego pobytu będą mogły być otwarte

20.05.2020, 12:02

Od 25 maja działalność będą mogły wznowić placówki wsparcia dziennego, dzienne domy i kluby seniora, domy pomocy, środowiskowe domy samopomocy i warsztaty terapii zajęciowej – poinformował w środę (20.05) wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Paweł Wdówik.


6 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Podlaskiem

20.05.2020, 09:50

Wojewoda podlaski i sanepid informują o sześciu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.


Kolejny pracownik Urzędu Marszałkowskiego zakażony koronawirusem

19.05.2020, 21:05

U drugiego pracownika Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku stwierdzono zakażenie koronawirusem. To młody mężczyzna z Białegostoku, który przebywa w izolacji domowej.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

REKLAMA
NIETEATR Mamy Śpiewamy - interaktywny koncert familijny

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

fot. Adam Dąbrowski
REGION
17.05.2024, 12:51, akt. 15:51

Mlekovita ma fabrykę biofermentacjiźródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok