Radio Białystok | Koronawirus | Powołano regionalnych koordynatorów monitorujących sytuację epidemiczną na uczelniach

Powołano regionalnych koordynatorów monitorujących sytuację epidemiczną na uczelniach

23.10.2020, 15:45, akt. 16:15

Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich wspólnie z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego powołała 16 wojewódzkich koordynatorów, którzy będą monitorować sytuację epidemiczną na uczelniach w danym regionie - poinformował resort nauki.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Zadaniem każdego z uczelnianych koordynatorów, realizowanym we współpracy z władzami szkoły wyższej, będzie zbieranie i aktualizowanie danych dotyczących liczby potwierdzonych zakażeń, skierowań na kwarantannę oraz wszelkich innych, związanych z epidemią danych o niepokojących zdarzeniach występujących w szkołach wyższych (w tym w akademikach) - informuje resort nauki na stronie internetowej.

Obecna sytuacja epidemiczna i obserwowany przyrost zachorowań każą nam zadbać przede wszystkim o bezpieczeństwo całej wspólnoty akademickiej 

– mówi cytowana na stronie MNiSW wiceminister nauki Anna Budzanowska. 

Jak wyjaśnia, do lepszego monitorowania sytuacji na uczelniach w skali kraju, również pod kątem podejmowania dalszych działań, konieczne jest dysponowanie aktualnymi danymi.

W Podlaskiem uczelnią koordynującą została Politechnika Białostocka

Powołania uczelni koordynujących dokonała Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) wspólnie z resortem nauki. Na każde z 16 województw przypada jedna uczelnia koordynująca. Są to: Akademia Morska w Szczecinie (woj. zachodniopomorskie), Politechnika Gdańska (woj. pomorskie), Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie (woj. warmińsko-mazurskie), Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu (woj. kujawsko-pomorskie), Politechnika Białostocka (woj. podlaskie), Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie (woj. mazowieckie), Uniwersytet Zielonogórski (woj. lubuskie), Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (woj. wielkopolskie), Politechnika Łódzka (woj. łódzkie), Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu (woj. dolnośląskie), Politechnika Opolska (woj. opolskie), Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie (woj. śląskie), Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach (woj. świętokrzyskie), Uniwersytet Medyczny w Lublinie (woj. lubelskie), Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie (woj. małopolskie), Politechnika Rzeszowska (woj. podkarpackie).

MNiSW zwróciło się z prośbą do wszystkich uczelni w kraju o wyznaczenie osób, które będą odpowiedzialne za kontakty z regionalnymi koordynatorami i przekazywanie im bieżących informacji. Szczegółowych wskazówek co do trybu, formy i częstotliwości przekazywania danych udzielają koordynatorzy wyznaczeni przez KRASP 

- sprecyzowano w komunikacie. 

źródło: PAP | red: lma

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Cała Polska strefą czerwoną

23.10.2020, 11:10

Cała Polska od soboty (24.10) strefą czerwoną, szkoła podstawowa w klasach od 4 do 8 w trybie zdalnym - poinformował w piątek (23.10) premier Mateusz Morawiecki. Rząd wprowadza kolejne obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa.


MZ: 13 632 nowych zakażeń koronawirusem - najwięcej od początku epidemii

23.10.2020, 10:31

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek (23.10) o 13 632 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem. Zmarły 153 zakażone osoby, spośród których 137 miało choroby współistniejące.


Projekt ustawy dot. walki z pandemią koronawirusa przyjęty przez Sejm

22.10.2020, 17:48

Dodatki do wynagrodzeń medyków skierowanych do walki z COVID-19, zwolnienie ich z odpowiedzialności karnej za błędy popełnione podczas leczenia i wprowadzenie prawa do odmowy sprzedaży osobom bez maseczek – to kilka z rozwiązań zawartych w nowelizacji przyjętej w czwartek przez Sejm.


Studenci wrócili do miast i szukają dorywczej pracy - znalezienie jej utrudnia pandemia

14.10.2020, 07:17

Są chętni do pracy, ale ofert brakuje. Studenci mimo częściowo zdalnej nauki wrócili do miast i szukają dorywczych zajęć.


Coraz więcej studentów Uniwersytetu Medycznego zakażonych koronawirusem

8.10.2020, 13:42

Do ok. 30 wzrosła liczba studentów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, zakażonych koronawirusem – poinformował w czwartek rzecznik uczelni Marcin Tomkiel. Szkoła czeka na wyniki kolejnych testów.


Kilkunastu studentów UMB z koronawirusem

7.10.2020, 13:42

U kilkunastu studentów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku badania potwierdziły koronawirusa, przebywają w izolacji domowej - potwierdził w środę (07.10) rzecznik uczelni Marcin Tomkiel.


Mniej miejsc w akademikach i pokoje dla mniejszej liczby studentów

1.10.2020, 08:10

Nawet po kilkaset skurczy się pula miejsc dostępnych w domach studenckich największych polskich uczelni w nowym roku akademickim. Przyczyną jest epidemia koronawirusa i potrzeba sprostania wymogom sanitarnym. W miejsca pokojów trzyosobowych - uczelnie szykują więc jedno- lub dwuosobowe.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nowy tytul


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok