Radio Białystok | Wiadomości | Kilkunastu studentów UMB z koronawirusem

Kilkunastu studentów UMB z koronawirusem

7.10.2020, 13:42, akt. 14:31

U kilkunastu studentów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku badania potwierdziły koronawirusa, przebywają w izolacji domowej - potwierdził w środę (07.10) rzecznik uczelni Marcin Tomkiel.

Fotolia.com
Fotolia.com

Zakażeni studenci są z różnych kierunków studiów.


Aktualnie wszyscy studenci są w dobrym stanie ogólnym. Przebywają w izolacji domowej na kwarantannie. Uczelnia udostępnia sanepidowi kontakt do studentów i osób, które miały z nimi styczność. Uniwersytet w poczuciu odpowiedzialności wykonuje także testy studentom, którzy mają zaplanowane zajęcia w szpitalach klinicznych. Czekamy na dalsze wytyczne z sanepidu - poinformował Tomkiel.


Rzecznik UMB przypomniał, że zajęcia na uczelni od początku nowego roku akademickiego odbywają się w systemie hybrydowym, by zmniejszać ryzyko zakażania.


W porozumieniu z Sanepidem monitorujemy na bieżąco aktualną sytuację (...) UMB stosuje się do aktualnych zaleceń GIS i MZ. W akademikach obowiązuje noszenie maseczek, zachowywanie dystansu społecznego i zakaz odwiedzin osób z zewnątrz. Uczelnia zapewnia środki dezynfekcji, które dostępne są przy wejściu do każdego budynku w kampusie UMB - dodaje Tomkiel.


Uczelnia nie ma na razie informacji, czy zakażony jest ktoś z wykładowców, czy ktoś z nich jest objęty kwarantanną.

W piątek Uniwersytet Medyczny w Białymstoku uroczyście zainauguruje nowy rok akademicki. Uroczystość odbędzie się w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku z udziałem ograniczonej liczby osób. Społeczność akademicka będzie ją mogła oglądać podczas transmisji on-line.

W Podlaskiem wzrasta liczba zakażonych koronawirusem. Najnowsze dane podane w środę przez Podlaski Urząd Wojewódzki mówią o 84 nowych przypadkach. Zmarły trzy kolejne osoby. Dotychczas w regionie z powodu koronawirusa zmarło 51 osób, zachorowało 2 tys. 637 osób.


źródło: PAP | red: rbon, mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Rzecznik MZ: laboratoria diagnostyczne mogą przeprowadzać ponad 60 tys. badań

7.10.2020, 13:37

Polskie laboratoria diagnostyczne mogą przeprowadzać ponad 60 tys. badań na wykrycie koronawirusa na dobę. Taka jest ich wydajność, ale można ją jeszcze zwiększyć - zapewnił w środę (7.10) rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.


Będzie kontrola w Szpitalu Miejskim w Białymstoku - chodzi o rozprzestrzenianie się koronawirusa

7.10.2020, 11:38

W Szpitalu Miejskim w Białymstoku mogło dojść do naruszenia procedur przeciwdziałających zakażeniom szpitalnym. Od kilkunastu dni placówka jest jednym z największych ognisk zakażenia koronawirusem w regionie.


Duży wzrost zakażeń. 3003 nowe przypadki koronawirusa

7.10.2020, 10:48

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 3003 osób. Z powodu COVID-19 zmarło 75 chorych. To najwięcej zakażeń i zgonów od początku epidemii – podało w środę (7.10) Ministerstwo Zdrowia. Łącznie od początku epidemii chorobę wykryto u 107 319 osób, zmarło 2 792 z nich.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok