Radio Białystok | Sport | Władze województwa podlaskiego wsparły finansowo Jagiellonię Białystok

Władze województwa podlaskiego wsparły finansowo Jagiellonię Białystok

autor: Wojciech Szubzda

9.08.2021, 14:57, akt. 15:12

Pół miliona złotych z budżetu województwa podlaskiego trafi do klubowej kasy Jagiellonii Białystok. Umowę w tej sprawie podpisali przedstawiciele samorządu i ekstraklasowej drużyny.

fot. Wojciech Szubzda
fot. Wojciech Szubzda

Marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki mówi, że Jagiellonia jest "wizytówką i dumą naszego województwa, jeśli chodzi o piłkę nożną". Samorządowiec liczy, że pieniądze będą dobrze wydane.

Mam nadzieję, że wielu sportowców, zarówno grających w ekstraklasie, jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę w Jagiellonii uzyska dzięki temu wsparcie. I wspólnie z miastem Białystok wspieramy Jagiellonię, po to, żeby mogła osiągać jak największe sukcesy. Wierzę w mistrzostwo Polski, mam nadzieję, że Jagiellonia będzie jeszcze lepiej grała

- mówi marszałek Kosicki.

To trzecia półroczna umowa między samorządem województwa a klubem. Prezes Jagiellonii Białystok Agnieszka Syczewska podkreśla, że pierwsza umowa była podpisywana w trudnych czasach - bo na początku pandemii.

To na prawdę bardzo cenne, że w tych trudnych i niestabilnych czasach związanych z pandemią urząd marszałkowski i zarząd wyciągnęli pomocną dłoń do sportu. Trzecia umowa to potwierdzenie tego, że urząd jest zadowolony, jak się rozwijamy dzięki temu wsparciu

- mówi Agnieszka Syczewska.

Dzięki umowie - na rękawkach koszulek ekstraklasowej drużyny znajdzie się logo województwa - czyli pikselowy żubr. Będzie również pojawiać się na materiałach reklamowych Jagiellonii.

Klub wyda pieniądze m.in. na utrzymanie bazy szkoleniowej, wynagrodzenie trenerów i sprzęt sportowy m.in. dla drużyn młodzieżowych.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Ivan Runje nie zagra w Jagiellonii przez wiele miesięcy

5.08.2021, 18:37

Ponad pół roku potrwa leczenie i przerwa w treningach obrońcy Jagiellonii Białystok Ivana Runje. Chorwat przeszedł operację rekonstrukcji chrząstki w Klinice Ortopedii i Traumatologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.


Jagiellonia Białystok wygrywa z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza [zdjęcia]

7.08.2021, 16:56

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali 1:0 (1:0) z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza w meczu ekstraklasy. Jedynego gola strzelił Tomas Prikryl. Dzięki wygranej z beniaminkiem żółto-czerwoni awansowali na pozycję współlidera ekstraklasy.


Romanczuk i Pazdan w "11" kolejki piłkarskiej ekstraklasy

3.08.2021, 18:26

Taras Romanczuk i Michał Pazdan z Jagiellonii Białystok trafili do "11" drugiej kolejki ekstraklasy. Obaj mieli ogromny wkład w pokonanie 3:0 Rakowa Częstochowa.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok