Radio Białystok | Sport | Jagiellonia Białystok wygrywa z Zagłębiem Lubin po golu w doliczonym czasie [zdjęcia, wideo]

4.04.2022, 00:05, akt. 14:30

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali 2:1 (0:0) bardzo ważny mecz z Zagłębiem Lubin. Pierwszego gola - po wielkim błędzie Zlatana Alomerovicia - strzelił Patryk Szysz. Jagiellonia wyrównała przed końcem meczu za sprawą trafienia Andrzeja Trubehy. Decydującego gola w 98. min. strzelił debiutujący w Jagiellonii Marc Gual.

Pierwsza połowa bez emocji

O pierwszej połowie można tylko napisać, że się odbyła. Przed przerwą żadnej z drużyn nie udało się nie tylko pokonać rywali, ale i oddać celnego strzału, więc drużyny zeszły do szatni przy wyniku 0:0.

Radiowy skrót meczu:

Radiowa relacja z całego meczu:

W 18. min. z powodu kontuzji boisko musiał opuścił pomocnik Jagiellonii Tomas Prikryl. Zawodnik w akcji ofensywnej doznał kontuzji, od razu położył się na murawie i pokazał, że nie da rady kontynuować gry. Z pomocą fizjoterapeutów zszedł z boiska, a za niego na plac gry wszedł Martin Pospisil.

Początek drugiej połowy nie ułożył się po myśli białostoczan. Wielki błąd popełnił bramkarz Jagi Zlatan Alomerović. Golkiper miał piłkę w polu karnym i nieatakowany przez nikogo - zamiast do Michała Pazdana - zagrał piłkę do Patryka Szysza, a ten przelobował bramkarza i trafił do siatki Jagiellonii. To był pierwszy celny strzał gości i od razu dał im prowadzenie.

Dopiero w 64. min. Jagiellonia oddała pierwszy celny strzał. Zza pola karnego piłkę po ziemi uderzył Karol Struski, ale futbolówkę na rzut rożny wybił bramkarz gości.

Od 79. min. rywale grali w osłabieniu po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Mateusza Bartolewskiego.

Kiedy wydawało się, że Jagiellonia Białystok przegra to spotkanie gola strzelił wprowadzony kilka minut wcześniej Andrzej Trubeha. To jego pierwsze trafienie w ekstraklasie.

To nie był koniec emocji. Jagiellonia walczyła o zwycięstwo; z dystansu strzelał Taras Romanczuk (był to jego 243. mecz w ekstraklasie w barwach Jagiellonii, został liderem klubowej klasyfikacji), ale nie potrafił zaskoczyć Kacpra Bieszczada.

Tuż przed końcem meczu to goście mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, obrońcy z Białegostoku ofiarnie zdołali jednak zablokować strzał Jakuba Żubrowskiego.

Sędzia doliczył do spotkania siedem minut i właśnie w ostatniej - gola strzelił debiutujący w Jagiellonii hiszpański napastnik Marc Gual. Nowy gracz Jagi minął dwóch graczy z Lubina, z linii "szesnastki" uderzył lewą nogą i w debiucie zdobył bramkę dla Jagiellonii, dając jej bardzo ważne zwycięstwo.

Wcześniejsze pięć w ekstraklasie spotkań białostoczanie kończyli bez wygranej. Dzięki wygranej 2:1 Jagiellonia odskoczyła od strefy spadkowej i jest coraz bliżej utrzymania w lidze.

Wypowiedzi trenerów i piłkarzy po meczu:

Piotr Nowak:

Piotr Stokowiec:

Taras Romanczuk:

Marc Gual:

Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin 2:1 (0:0).

Bramka: 0:1 Patryk Szysz (50), 1:1 Andrzej Trubeha (88), 2:1 Marc Gual (90+8).

Żółta kartka - Jagiellonia Białystok: Taras Romanczuk, Martin Pospisil, Karol Struski, Michał Pazdan. Zagłębie Lubin: Łukasz Łakomy, Mateusz Bartolewski, Patryk Szysz.

Czerwona kartka za drugą żółtą - Zagłębie Lubin: Mateusz Bartolewski (79).

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń). Widzów: 5 194.

Jagiellonia: Zlatan Alomerovic – Paweł Olszewski, Michał Pazdan, Bogdan Tiru, Bojan Nasti - Miłosz Matysik (46. Fedor Cernych), Taras Romanczuk, Karol Struski (80. Andrzej Trubeha), Tomas Prikryl (19. Martin Pospisil), Santos Diego Carioca (80. Bartłomiej Wdowik) - Marc Gual

Zagłębie: Kacper Bieszczad – Bartosz Kopacz, Sasa Balic, Jhon Chancellor, Mateusz Bartolewski - Łukasz Łakomy (82. Jakub Żubrowski), Filip Starzyński (62. Koki Hinokio, 90. Tomasz Pieńko), Aleksandar Scekic, Erik Daniel (62. Martin Dolezal), Cheikhou Dieng (82. Jakub Wójcicki) - Patryk Szysz.

Ostatnie spotkanie Ślepska Suwałki w tym sezonie rundy zasadniczej PlusLigi czy mecze o "sześć punktów" Jagiellonii i MOKS-u - to najciekawsze wydarzenia sportowego weekendu w Podlaskiem.

Trener Jagiellonii Białystok: mamy grać w piłkę i biegać, a nie dywagować, co szwankuje

25.03.2022, 15:50

"Mamy wyjść i grać w piłkę, wybiegać takie mecze, a nie dywagować, zastanawiać się, co szwankuje" - uważa trener Jagiellonii Białystok Piotr Nowak. Jego zespół w ostatnich pięciu spotkaniach zdobył tylko trzy punkty, nie wygrał meczu i zaczął przesuwać się w kierunku strefy spadkowej.

Jagiellonia Białystok ściągnęła hiszpańskiego napastnika [wideo]

23.03.2022, 15:15

26-letni hiszpański napastnik Marc Gual podpisał kilkumiesięczny kontrakt z Jagiellonią Białystok. Klub bardzo liczy, że wzmocni on grę ofensywną zespołu, który ma duże problemy ze strzelaniem bramek i od pięciu kolejek piłkarskiej ekstraklasy nie wygrał meczu.

Jagiellonia Białystok najbliższe mecze zagra dopiero w kwietniu

22.03.2022, 17:30

Z powodu przerwy na mecze reprezentacji Jagiellonia Białystok mecze ligowe zagra dopiero w kwietniu. W niedzielę (3.04) zmierzy się z Zagłębiem Lubin, a w poniedziałek (11.04) z Radomiakiem Radom. Transmisja spotkań na naszej antenie.

Taras Romanczuk: Zdominowali nas w drugiej połowie

19.03.2022, 23:40

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali 0:3 (0:0) wyjazdowe spotkanie z Lechem Poznań. Klub z Wielkopolski obchodził w tym meczu 100-lecie powstania i uczcił jubileusz efektowną wygraną. Na stadionie w Poznaniu było ponad 40 tys. widzów.

Piotr Nowak: W drugiej połowie była zdecydowana przewaga Lecha

19.03.2022, 22:00

Jagiellonia Białystok przegrywa z Lechem Poznań na 100-lecie klubu z Wielkopolski [zdjęcia]

20.03.2022, 02:22