Radio Białystok | Sport | Jagiellonia przegrywała z Radomiakiem już 0:2, ale zremisowała w meczu ekstraklasy [zdjęcia]

12.04.2022, 00:22, akt. 00:24

Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali 2:2 (0:1) wyjazdowe spotkanie z Radomiakiem Radom. Żółto-czerwoni przegrywali już 0:2, ale doprowadzili do wyrównania, a gole dla Jagiellonii strzelili: Diego Carioca i Marc Gual.

Radomiak Radom - Jagiellonia Białystok, 11.04.2022, fot. Joanna Szubzda

Nudna pierwsza połowa

Pierwszą groźną akcję Jagiellonia stworzyła już na początku meczu. W 2. min. Przemysław Mystkowski uderzał za pola karnego, ale piłka przeleciała nad poprzeczką bramki gospodarzy.

Radiowy skrót meczu:

Radiowa relacja z całego meczu:

Kolejne minuty miały wyrównany przebieg. Gospodarze korzystali z bardziej prostych środków, Jagiellonia starała się dłużej i staranniej rozgrywać piłkę, ale obaj bramkarze długo pozostawali bezrobotni.

Pierwszy celny strzał oddał w 18. minucie brazylijski pomocnik gości Diego Carioca, ale był on zbyt słaby, by zaskoczyć Filipa Majchrowicza.

Gol do szatni

W dalszej części pierwszej połowy Jagiellonia jeszcze kilka razy niegroźnie atakowała, ale z bramki cieszyli się gospodarze.

Kiedy wydawało się, że piłkarze zejdą na przerwę przy wyniku 0:0, gospodarze mieli jeszcze rzut rożny. Daniel Łukasik dośrodkował płasko z rzutu rożnego, sprytnie przedłużył to zagranie Maurides, piłkę odbił jeszcze jeden z obrońców, a zamykający akcję Dawid Abramowicz soczystym uderzeniem nie dał szans Zlatanowi Alomerovicowi.

W 60. minucie gospodarze zdobyli drugiego gola. Po wrzucie z autu i zagraniu Mauridesa, partner Brazylijczyka z ataku - Karol Angielski - popisał się precyzyjnym strzałem z 14 metrów, a piłka po odbiciu się od słupka zatrzymała się w siatce. To 13. gol tego zawodnika w sezonie.

Strata drugiej bramki nie podłamała żółto-czerwonych, którzy bardzo szybko zdobyli bramkę kontaktową i wyrównującą. Już minutę po stracie bramki żółto-czerwoni strzelili gola, a jego autorem był Diego Carioca, który wślizgiem zaatakował piłkę po podaniu Wdowika.

W 67. min. już był remis 2:2. Drugą bramkę w drugim meczu w Jagiellonii strzelił Marc Gual. Hiszpan uderzył zza pola karnego, piłka odbiła się od poprzeczki, potem od ziemi już za linią bramkową i wróciła na boisko. Sędzia dopiero po czasie uznał prawidłowe trafienie.

W doliczonym czasie gry arbiter skorzystał z analizy zapisu wideo, czy nadepnięcie przez Majchrowicza na stopę Romanczuka przy interwencji nie kwalifikowało się na podyktowanie rzutu karnego, ale skończyło się na strachu i nerwowym oczekiwaniu gospodarzy.

Ostatecznie Jagiellonia zremisowała 2:2 na wyjeździe z Radomiakiem i wywalczyła cenny punkt w kontekście utrzymania w lidze.

Radomiak zremisował po raz czwarty z rzędu, a Jagiellonia utrzymała dość bezpieczną, sześciopunktową przewagę nad strefą spadkową.

Wypowiedzi trenerów po meczu:

Piotr Nowak:

Dariusz Banasik:

Radomiak Radom - Jagiellonia Białystok 2:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Dawid Abramowicz (44), 2:0 Karol Angielski (60), 2:1 Diego Carioca (62), 2:2 Marc Gual (67).

Żółta kartka - Jagiellonia Białystok: Michał Pazdan, Taras Romanczuk.

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków). Widzów: 3 599.

Radomiak Radom: Filip Majchrowicz - Luizao, Goncalo Silva, Raphael Rossi, Dawid Abramowicz - Leandro (82. Mario Rondon), Daniel Łukasik (82. Tiago Matos), Filipe Nascimento (86. Thabo Cele), Luis Machado (68. Jo Santos) - Karol Angielski, Maurides (86. Dominik Sokół).

Jagiellonia Białystok: Zlatan Alomerovic - Paweł Olszewski (63. Andrzej Trubeha), Michał Pazdan, Bogdan Tiru, Bojan Nastic - Przemysław Mystkowski (46. Bartosz Bida), Miłosz Matysik, Taras Romanczuk, Karol Struski (46. Bartłomiej Wdowik), Diego Carioca - Marc Gual.

Tomasz Musiał z Krakowa poprowadzi wyjazdowy mecz Jagiellonii Białystok z Radomiakiem Radom w piłkarskiej ekstraklasie. Spotkanie w poniedziałek (11.04) o 18:00 na naszej antenie.

Tomas Prikryl nie zagra w Jagiellonii Białystok przez kilka tygodni

4.04.2022, 19:27

Jagiellonia Białystok nawet na kilka tygodni straciła swojego skrzydłowego - Tomasa Prikryla. Zawodnik doznał kontuzji w trakcie niedzielnego (3.04) meczu z Zagłębiem Lubin.

Marc Gual: Walczyliśmy cały czas i to jest najważniejsze

3.04.2022, 19:13

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali 2:1 (0:0) bardzo ważny mecz z Zagłębiem Lubin. Pierwszego gola - po wielkim błędzie Zlatana Alomerovicia - strzelił Patryk Szysz. Jagiellonia wyrównała przed końcem meczu za sprawą trafienia Andrzeja Trubehy. Decydującego gola w 98. min. strzelił debiutujący w Jagiellonii Marc Gual.

Piotr Nowak: To był horror ze szczęśliwym zakończeniem

3.04.2022, 18:42

Jagiellonia Białystok zagra z Piastem Gliwice w sobotę - 23 kwietnia

2.04.2022, 11:45

Poznaliśmy terminarz 30. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Jagiellonia Białystok zmierzy się na wyjeździe z Piastem Gliwice w sobotę (23.04) o 17:30. Transmisja spotkania w Polskim Radiu Białystok.

Jagiellonia Białystok wygrywa z Zagłębiem Lubin po golu w doliczonym czasie [zdjęcia, wideo]

4.04.2022, 00:05

Trener Jagiellonii Białystok: mamy grać w piłkę i biegać, a nie dywagować, co szwankuje

25.03.2022, 15:50

"Mamy wyjść i grać w piłkę, wybiegać takie mecze, a nie dywagować, zastanawiać się, co szwankuje" - uważa trener Jagiellonii Białystok Piotr Nowak. Jego zespół w ostatnich pięciu spotkaniach zdobył tylko trzy punkty, nie wygrał meczu i zaczął przesuwać się w kierunku strefy spadkowej.

Jagiellonia Białystok ściągnęła hiszpańskiego napastnika [wideo]

23.03.2022, 15:15

26-letni hiszpański napastnik Marc Gual podpisał kilkumiesięczny kontrakt z Jagiellonią Białystok. Klub bardzo liczy, że wzmocni on grę ofensywną zespołu, który ma duże problemy ze strzelaniem bramek i od pięciu kolejek piłkarskiej ekstraklasy nie wygrał meczu.