Radio Białystok | Sport | Ciągle bez wygranej na wyjeździe - Jagiellonia remisuje w Mielcu [zdjęcia, wideo]

3.04.2023, 20:54, akt. 4.04.2023, 01:51

Piłkarze Jagiellonii Białystok wywalczyli jeden punkt w meczu wyjazdowym ze Stalą Mielec. W poniedziałkowym (3.04) spotkaniu zremisowali z rywalami 1:1.

Stal Mielec - Jagiellonia Białystok, 3.04.2023, fot. Joanna Szubzda

Mielczanie po raz pierwszy zagrali pod wodzą nowego trenera Kamila Kieresia. W przerwie w rozgrywkach na mecze reprezentacji szkoleniowiec ten zastąpił Adama Majewskiego.

Żółto-czerwoni bardzo szybko objęli prowadzenie. Już w 3. minucie prowadzili 1:0 po golu Jesusa Imaza. Żółto-czerwoni "rozklepali" defensywę Stali. Akcję zaczął Nene, zagrał do Guala, ten do Imaza i snajper Jagi z najbliższej odległości wbił piłkę do sieci.

Gospodarze wyszli na drugą połowę z wyraźną chęcią szybkiego wyrównania. Na bramkę Jagi uderzał m.in. Flis i Getinger. Obrona Jagi skapitulowała w 50. minucie. Zlatana Alomerovicia pokonał Mateusz Mak i wyrównał stan rywalizacji na 1:1.

W drugiej połowie zdecydowanie lepszą drużyną była Stal, kilka razy zagroziła bramce Jagiellonii, ale nie potrafiła więcej pokonać obrony rywali.

Stal w 2023 roku nie wygrała jeszcze w lidze. Jednak po spotkaniu mieleccy kibice brawami żegnali swoich piłkarzy.

Natomiast grupa fanów Jagiellonii - gdy zawodnicy przyjezdnej ekipy podeszli do sektora gości - w niecenzuralnych słowach wyraziła, co sądzi o fakcie, że drużyna z Białegostoku w tym sezonie nie wygrała jeszcze ani jednego wyjazdowego meczu.

Następny mecz żółto-czerwoni zagrają w świąteczny poniedziałek (10.04). Przeciwnikiem Jagi na stadionie przy ul. Słonecznej w Białymstoku będzie Lechia Gdańsk. Początek meczu i relacji w Polskim Radiu Białystok o 15:00.

PGE FKS Stal Mielec - Jagiellonia Białystok 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Jesus Imaz (3), 1:1 Mateusz Mak (50).

Żółta kartka - PGE FKS Stal Mielec: Piotr Wlazło, Kamil Kruk. Jagiellonia Białystok: Taras Romanczuk, Michal Sacek, Aurelien Nguiamba, Miłosz Matysik.

Sędzia: Damian Kos (Wejherowo). Widzów 3 542.

PGE FKS Stal Mielec: Bartosz Mrozek - Fabian Hiszpański, Marcin Flis, Mateusz Matras, Kamil Kruk, Krystian Getinger - Mateusz Mak (83. Koki Hinokio), Paweł Żyra, Piotr Wlazło, Maciej Domański - Rauno Sappinen (79. Mikołaj Lebedyński).

Jagiellonia Białystok: Zlatan Alomerovic - Paweł Olszewski (70. Tomas Prikryl), Dusan Stojinovic (70. Michał Pazdan), Mateusz Skrzypczak, Miłosz Matysik, Bartłomiej Wdowik - Michal Sacek, Taras Romanczuk, Nene (70. Aurelien Nguiamba) - Marc Gual (88. Camilo Mena), Jesus Imaz.

Piłkarze Jagiellonii Białystok nie potrafili wygrać z bezpośrednim rywalem w walce o pozostanie w lidze. Żółto-czerwoni zremisowali w sobotę (18.03) z Zagłębiem Lubin 2:2 (0:1). Oba zespoły sąsiadują w tabeli, tuż nad strefą spadkową.

Maciej Stolarczyk: Mimo optycznej przewagi nie potrafiliśmy wygrać

18.03.2023, 19:01

Remis Jagiellonii z Zagłębiem Lubin [zdjęcia]

18.03.2023, 17:01

Studenci fizjoterapii UMB będą kształcić się we współpracy z zespołami piłkarskimi Jagiellonii

15.03.2023, 14:04

Studenci fizjoterapii na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku będą mogli odbywać zajęcia praktyczne w klubie piłkarskim Jagiellonia Białystok; najlepsi nawet z pierwszą drużyną grającą w ekstraklasie. Uczelnia i klub sportowy podpisały umowę w tej sprawie. Jagiellonia liczy, że w przyszłości młodzi fizjoterapeuci będą z klubem współpracować.

Dwóch piłkarzy Jagiellonii Białystok w jedenastce kolejki ekstraklasy

15.03.2023, 09:24

Obrońca Michał Pazdan i pomocnik Nene z Jagiellonii Białystok znaleźli się w jedenastce 24. kolejki piłkarskiej ekstraklasy.

Nene: Zdobyliśmy trzy punkty - to dla nas ważne [wideo]

11.03.2023, 23:21

Jagiellonia Białystok wygrała bardzo ważny mecz w ekstraklasie. W sobotę (11.03) pokonała u siebie 2:1 (2:1) Górnika Zabrze, również walczącego o utrzymanie w ekstraklasie.

Maciej Stolarczyk: Wsparcie kibiców w trudnych momentach dało nam dodatkową energię [wideo]

11.03.2023, 23:11