Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Już niedługo będziemy obchodzić Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. To czas, kiedy odwiedzamy groby naszych bliskich i wspominamy ich. Większość z nas zapala też symboliczny znicz i zostawia kwiaty.
Jak wynika z danych Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Producentów Zniczy i Świec, Polacy kupują co najmniej 300 mln zniczy rocznie. W praktyce jest to niestety 300 mln różnego rodzaju odpadów, które dobrze posegregowane w większości da się odzyskać, ale nie zawsze o tym pamiętamy.
Jak upamiętniać bliskich w sposób bezpieczny dla planety, a tym samym dla nas? Czy możemy połączyć to z tradycją?
Gość Marceliny Markowskiej:
Świat minerałów to ogół pierwiastków albo związków chemicznych, które mają postać kryształów i powstały w wyniku naturalnych procesów geologicznych.
Nowa Zelandia pokazuje, że można żyć w harmonii z naturą i dbać o klimat. Utworzyła ponad 30 parków narodowych i rezerwatów przyrody, które zajmują ponad 30 proc. powierzchni kraju.
Niesamowitą moc ma nasz głos. I ten, który wrzucamy do urny, i ten, którym mówimy, i ten, który podąża za melodią. Wpływ śpiewu na psychikę i na organizm został już solidnie przebadany i bywa świetnym wspieraniem codziennej przyjemności czy nawet - procesu terapii.
Slow life - o powolności i uważności z Joanna Glogazą rozmawia Miłka Malzahn.
Bo chociaż odzwierciedlanie przyrody na papierze nie jest łatwe, to przecież nie jest też niemożliwe. Wymaga, jak wszystko: ćwiczenia, cierpliwości i zmysłu obserwacji, a pozwala przecież lepiej poznać, oraz docenić piękno i różnorodność natury.
Zanim słowo design połączymy z eleganckimi wnętrzami, drogimi rozwiązaniami architektonicznymi albo ekskluzywnymi studiami, warto połączyć ten termin ze światem natury.
Kwiaty są częścią natury, wobec której nie jesteśmy obojętni. Ich wykorzystanie dla siebie, domowo czy jako prezentu może pomóc w zrozumieniu i docenieniu piękna natury. Otaczanie się pięknem dyskretnie oddziałuje na wiele aspektów codziennego życia, wprawia w dobry nastrój, dodaje energii i wyzwala kreatywność.
Ekologia wciąż kojarzona jest z wieloma wyrzeczeniami i trudnościami. Tymczasem na bycie "eko" składa się dużo spraw drobnych, które nie wymagają aż tak dużego wysiłku. Naprawdę przy niezbyt wielkiej dozie zaangażowania, można dołożyć swoją cegiełkę do lepszego życia, do dbania o ochronę otaczającego nas świata.
Taniec jest stary jak świat, a przynajmniej w wielu mitach tak właśnie jest. I nie bez przyczyny snucie takich opowieści ludzkość uznała za słuszne. Jest w tym mądrość, z której czerpać można i dzisiaj.
Prowadzący:
Miłka Malzahn