Radio Białystok | Wiadomości | Białystok: 9 tysięcy polskich książek trafi na Białoruś

Białystok: 9 tysięcy polskich książek trafi na Białoruś

14.01.2014, 16:45, akt. 16:45

Przekazanie książek na Białoruś, (od prawej): Robert Tyszkiewicz, Angelika Borys, Mieczysław Jaśkiewicz, Sławomir Mojsiuszko, Denis Dembek - fot. Anna Mierzyńska
Przekazanie książek na Białoruś, (od prawej): Robert Tyszkiewicz, Angelika Borys, Mieczysław Jaśkiewicz, Sławomir Mojsiuszko, Denis Dembek - fot. Anna Mierzyńska


0:00
0:00
Przekazanie książek na Białoruś - relacja Wojciecha Szubzdy | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Blisko 9 tysięcy polskich książek trafi z Białegostoku do Polaków na Białorusi. Zbierali je najpierw pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego i przekazali na Podlasie.

Teraz są w byłych magazynach wojskowych na Węglowej, gdzie dzisiaj oglądali je m.in. działacze Związku Polaków na Białorusi. To właśnie ta organizacja zajmie się odbiorem i przekazaniem książek za naszą wschodnią granicą.

Początkowo urzędnicy z Torunia sami chcieli przekazać książki na Wschód. Nawiązali nawet współpracę z małą szkołą na Białorusi, ale po pewnym czasie kontakt z przedstawicielami placówki się urwał. Dlatego pomoc w przekazaniu książek zaproponował Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Białymstoku, który przechowuje je w magazynach na Węglowej. (wsz/koi)


PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów Huawei




ZNAJDŹ NAS










W miejscowości Modzele-Wypychy samochód osobowy zderzył się z pociągiem relacji Białystok-Ostrołęka, 20.07.2025, fot. Paweł Wądołowski
WYPADEK
20.07.2025, 20:45, akt. 21.07.2025, 08:57

Kolejny wypadek na torach pod Łomżą [zdjęcia]


Korek na S61, fot. Słuchacz
ŁOMŻA
20.07.2025, 19:26, akt. 21.07.2025, 11:44

Obwodnica Łomży - pod koniec września










źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok