Radio Białystok | Wiadomości | Supraśl: W niedzielę referendum ws. odwołania burmistrza
W niedzielę (24.04) w Supraślu odbędzie się referendum w sprawie odwołania burmistrza. Zarządzono je na wniosek zwolenników podziału gminy i wydzielenia z niej nowej - Grabówki.
Głosujący będą odpowiadać na pytanie: "Czy jest Pan/Pani za odwołaniem Pana Radosława Dobrowolskiego Burmistrza Supraśla przed upływem kadencji?"
Aby referendum było ważne musi wziąć w nim udział minimum 2 918 osób - wyjaśnia dyrektor Krajowego Biura Wyborczego w Białymstoku Marek Rybnik. Jest to 3/5 liczby wszystkich biorących udział w wyborach na burmistrza Supraśla w 2014 r. Wtedy w II turze do urn poszło 4863 wyborców. By referendum było ważne należy za jedną z opcji musi odpowiedzieć się więcej niż połowa głosujących.
Niedzielne głosowanie w referendum odbędzie się w 10 lokalach wyborczych od 7:00 do 21:00. W komisjach referendalnych będzie siedziało po osiem osób. Połowa z nich pochodzi z grupy inicjatywnej, a połowa będzie wskazana przez burmistrza.
O północy z piątku na sobotę rozpocznie się cisza wyborcza. Potrwa do zakończenia referendum. (js/mk)